Reklama

Reklama

WTA Indian Wells: Agnieszka Radwańska przegrała z Sereną Williams

Tenis na najwyższym światowym poziomie oglądali widzowie półfinałowego pojedynku dwóch najlepszych tenisistek na świecie - Agnieszki Radwańskiej (od poniedziałku nr 2 w rankingu WTA) i Sereny Williams (od dłuższego czasu nr 1). Polka wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności, zmusiła Serenę do najwyższego wysiłku, ale niestety przegrała 4:6, 6:7 (1-7).


Kibice tenisa, którzy od 3 w nocy oglądali mecz przed telewizorami w Polsce, nie powinni żałować. Już w pierwszym gemie Agnieszka przełamała podanie Sereny, a po kilku następnych minutach było 2:0 dla naszej tenisistki. Później Amerykanka zdobyła gema, ale Polka trzymała swój serwis i było kolejno 3:1 i 3:2. Serena popełniała podwójne błędy serwisowe, ale też potrafiła znienacka skontrować asem serwisowym.

W szóstym gemie Aga zaczęła od wspaniałego skrótu i asa na 30:15. Potem szybki cross na 40:15 i po chwili prowadziła już 4:2 w gemach. W siódmym gemie Polka nagle upadła, ale na szczęście bez konsekwencji dla zdrowia. Po czwartym podwójnym błędzie serwisowym doszło do wyrównania 30:30. Potem wspaniała wymiana, 40:30 dla Agnieszki, as Sereny, trzeci gem dla Sereny i tylko 4:3 dla Radwańskiej.

Reklama

Poziom pojedynku rósł z minuty na minutę. Ósmy gem Agnieszka zaczęła od asa serwisowego, potem wspaniały return Sereny, przełamanie serwisu Polki  i 4:4, serwis Amerykanki  i 5:4 dla niej, ale po chwili przełamanie serwisu Polki i 6:4 dla Williams w pierwszym secie.


Drugi set rozpoczął się od  zwycięskiego gema dla Williams, która zaczęła grać coraz śmielej, atakować serwis Polki.  Po kilku minutach pierwsza rakieta świata prowadziła 3:0. Potem jednak  Polka przełamała Serenę "na sucho" i zrobiło się tylko 3:2 dla Amerykanki.

Agnieszka zaczęła grać coraz pewniej. Perfekcyjna akcja - skrót, przewaga, odpowiedź Sereny, superreturn Amerykanki, wspaniały serwis Polki, kolejny, przewaga, czwarta równowaga w gemie, przewaga Williams, Serena w siatkę, równowaga, Serena wyrzuca piłkę w aut i 3:3!

Następny gem zaczął się od asów Sereny - 30:0. Wymiana - 40:0, Williams wyrzuca na aut - 40:15, po chwili as i 4:3 dla Amerykanki. Serwis Polki i "na sucho" doprowadza do 4:4, ale Williams wygrywa swój serwis i jest 5:4.  W kolejnym gemie Agnieszka wyrównuje na 5:5, by w następnym gemie, po kilku najwyższej próby tenisowych zagraniach, prowadzić 6:5. Niestety, po niesamowitym zagraniu Serena wyrównała na 6:6.

W tie-braku  Serena wygrała zdecydowanie i zagra w finale.

Wynik meczów półfinałowych gry pojedynczej:

Serena Williams (USA, 1.) - Agnieszka Radwańska (Polska, 3.) 6:4, 7:6 (7-1)

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 13.) - Karolina Pliszkowa (Czechy, 18.) 7:6 (7-1), 1:6, 6:2

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska | serena williams | WTA tour

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy