Reklama

Reklama

WTA Eastbourne: Agnieszka Radwańska w piątek dokończy spotkanie z Cibulkovą

Agnieszka Radwańska walczy ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą w ćwierćfinale turnieju WTA w Eastbourne. Mecz z powodu opadów deszczu został jednak zawieszony. Wznowiono go po kilku godzinach przerwy. Zawodniczki rozegrały trzy gemy i mecz ponownie został przerwany przez opady. Radwańska zakończyła spotkanie prowadząc 6:4, 3:2. Mecz zostanie dokończony w piątek o godzinie 12:00.

Obie tenisistki mierzą się ze sobą po raz 12. Bilans jest korzystniejszy dla 27-letniej krakowianki, która wygrała siedem z tych spotkań.

W Eastbourne Radwańska, która jest rozstawiona z "jedynką", w pierwszej rundzie miała wolny los, a kolejnych pokonała Mirjanę Luczić-Baroni 6:4, 2:1 i krecz Chorwatki, oraz Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:3, 6:3.

Polka w 2008 roku wygrała ten turniej, a w zeszłym doszła do finału.

Już w pierwszym gemie Radwańska była bliska przełamania podania Cibulkovej, ale Słowaczka po zaciętej walce wygrała swoje podanie. Nie udało się jej jednak tego dokonać w trzecim gemie. Radwańska pewnie przełamała Cibulkovą, wygrywając do 15.

Po przełamaniu Słowaczki, Radwańska pewnie wygrywała kolejne gemy. Cibulkova długo nie mogła znaleźć pomysłu na serwis Polki. 

Reklama

Po bardzo zaciętej walce Cibulkova zdołała przełamać podanie Radwańskiej w szóstym gemie. W Eastbourne zaczął też wtedy padać lekki deszcz. Po ósmym gemie opady niestety się nasiliły i spotkanie zostało wstrzymane na kilkanaście minut.

Organizatorzy osuszyli kort i tenisistki wznowiły grę. Po przerwie Agnieszka przegrała gema przy podaniu rywalki. Polka nie oddała już jednak inicjatywy przy swoim serwisie i wygrała pierwszego seta 6:4.

W drugim secie Agnieszka po zaciętym gemie przy swoim podaniu prowadzi 2:0. Znowu pojawił się jednak problem z pogodą. Kort ponownie musiał być osuszany.

W Eastbourne niestety zaczęło coraz mocniej padać. Tenisistki musiały opuścić kort, który przykryto wielką plandeką. Gra oficjalnie została zawieszona. 

Po kilku godzinach wznowiono spotkanie. Tenisistki rozegrały trzy gemy i mecz niestety znowu został przerwany z powodu opadów. 

Spotkanie zostanie dokończone w piątek o godzinie 12:00.

Wyniki ćwierćfinałów:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1.) - Dominika Cibulkova (Słowacja) 1-0 (6:4) (3:2) - mecz przerwany

Wyniki 1/8 finału:

Karolina Pliszkova (Czechy, 10.) - Misaki Doi (Japonia) 6:2, 6:4

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL