Reklama

Reklama

WTA Doha: Agnieszka Radwańska - Flavia Penetta 6-1, 6-1

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska pokonała Włoszkę Flavię Penettę 6-1, 6-1 w II rundzie turnieju WTA Qatar Total Open. W ćwierćfinale Polka zmierzy się z Venus Williams.

Spotkanie trwało zaledwie 50 minut. Agnieszka Radwańska zrewanżowała się za porażkę w finale ubiegłorocznego turnieju w Indian Wells.

Polka zaczęła serwować i miała problemy z obroną swojego gema, to się jej jednak udało.

Po chwili mieliśmy pierwsze przełamanie dla "Isi". Polka wyszła na prowadzanie 2-0 po pięknym slajsie bekhendowym, po którym piłką spadła tuż za siatką i Włoszka tylko bezradnie odprowadziła ją wzrokiem.

Trzeciego gema, przy własnym podaniu Agnieszka wygrała do zera, zdobywając siedem punktów z rzędu.

W czwartym gemie Włoszka dopięła swego. Ostatnią piłkę wygrała dwoma krosami bekhendowymi z rzędu, co zaskoczyło Agę.

W piątej części I seta krakowianka postawiła na winnery, które dały jej prowadzenie 4-1.

W szóstym gemie Agnieszka znowu przełamała rywalkę po koncertowej obronie, dobrych smeczach i jednym podwójnym błędzie serwisowym Penetty na koniec.

Za moment "Isia" przegrywała 0:30, ale nie załamała się i po chwili, po pięknym bekhendzie wzdłuż linii zapewniła sobie pierwszą piłkę setową. I od razu ją wykorzystała, wygrywając seta w 24 minuty! 

W przerwie przed drugim setem Penetta dostała reprymendę od swego trenera Salvadora Navarro. Agnieszka w tym czasie spokojnie siedziała i nawadniała organizm.

I Penetta zaczęła swego gema serwisowego z animuszem, ale Aga szybko ją sprowadziła na ziemię, wygrywając kilka długich wymian!

Dwa asy serwisowe, wygrany challenge (powtórka dowiodła, że to Polka, a nie sędzia miała rację - wywołana jako autowa piłka zahaczyła o linię) plus wygrana akcja przy siatce dały "Isi" prowadzenie 2-0.

Drugie przełamanie w II secie Polka wywalczyła w trzecim gemie, ale przy sporej pomocy rywalki, która wyrzucała piłkę na aut, a gdy pomylił się sędzia, nie prosiła o challenge. 

Na 4-0 Agnieszka podwyższyła bez większego wysiłku, wygrywając do 15, a na koniec Penetta trafiła z bekhendu w siatkę.

W piątym gemie Penetta utrzymała wreszcie podanie, zniżając na 1-4. Zresztą Aga zrewanżowała się pięknym za nadobne i mieliśmy 5-1.

Podwójny błąd serwisowy Penetty oznaczał dwie piłki meczowe dla Polski w szóstym gemie. Aga nie patyczkowała się i pięknym skrótem z bekhendu zakończyła zabawę! Brawo "Isia"!

II runda WTA Qatar Total Open:

Agnieszka Radwańska - Flavia Penetta 6-1, 6-1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL