Reklama

Reklama

WTA Championships: Agnieszka Radwańska przegrała z Angelique Kerber

Agnieszka Radwańska przegrała z dziewiątą rakietą świata Niemką Angelique Kerber 2:6, 2:6 w swoim ostatnim meczu w Grupie Czerwonej kończącego sezon tenisowy turnieju WTA Championships (pula nagród 6 mln dolarów) w Stambule. Mecz trwał niespełna godzinę, a przewaga Kerber nie podlegała dyskusji. Polka w kiepskim stylu pożegnała się z turniejem.

Bilans ich dotychczasowych pojedynków jest nadal korzystny dla krakowianki 5-4, ale na twardej nawierzchni (na takiej grały w Stambule - przyp. red) wynosi 3-4. W odstępie zaledwie miesiąca te zawodniczki spotkały się po raz trzeci. We wrześniu w Tokio lepsza była Niemka 6:4, 6:4, a tydzień później w Pekinie Polka 7:6 (9-7), 6:4. Teraz w Stambule znów lepsza okazała się Kerber.

Mecz rozpoczął się źle dla Radwańskiej, która już w pierwszym gemie nie wykorzystała atutu własnego podania. Polka starała się szybko zrewanżować rywalce, ale Kerber obroniła się dwoma bardzo dobrymi serwisami w decydującym momencie drugiego gema.

W trzecim krakowiance znakomicie funkcjonowało pierwsze podanie i głównie dzięki temu wygrała tego gema do zera. Wydawało się, że to dobry prognostyk. Tymczasem Kerber nie zwalniała tempa. Niemka oprócz mocnych, kończących uderzeń z forhendu, popisywała się również technicznymi zagraniami.

Siódmy gem, przy podaniu Radwańskiej, toczył się pod dyktando Kerber, która po raz drugi w tym secie przełamała serwis Polki. Nasza tenisistka "pomogła" rywalce popełniając podwójny błąd serwisowy. Niemka "odskoczyła" na 5:2. Szansy na wygranie pierwszej partii nie zmarnowała gładko wygrywając następnego gema.

W grze Radwańskiej coraz bardziej widać było brak wiary w odwrócenie losów rywalizacji. Na początku drugiej partii Kerber wykorzystała break pointa i już na samym początku Polka znalazła się w kłopotach.

Mnożyły się proste błędy po stronie krakowianki. W piątym gemie ponownie dała się "przełamać" przegrywając do zera. Kerber prowadziła wówczas już 4:1. Niemce wychodziło niemal wszystko, a u Radwańskiej mogły się podobać pojedyncze akcje. To było zdecydowanie za mało, żeby myśleć o zwycięstwie. Kerber wygrała drugą partię 6:2, a decydujący punkt zdobyła efektownym asem serwisowym. Mecz trwał zaledwie 58 minut.

Krakowianka w Stambule przegrała wszystkie trzy mecze fazy grupowej i nie ugrała nawet seta. Radwańska przegrała kolejno z Czeszką Petrą Kvitovą, Amerykanką Sereną Williams i Kerber.

Reklama

"O tym tygodniu będę chciała jak najszybciej zapomnieć, ale dziękuję wszystkim za wsparcie w tym sezonie" - napisała Radwańska na Twitterze tuż po zakończeniu spotkania.

Wyniki czwartkowych spotkań:

Grupa Czerwona

Angelique Kerber (Niemcy, 8) - Agnieszka Radwańska (Polska, 3) 6:2, 6:2

wieczorem zagrają:

Serena Williams (USA, 1) - Petra Kvitova (Czechy, 5) 6:2, 6:3

Tabela

                                    M  Z  P  sety   gemy

1. Serena Williams (USA)            3  0  6-0    36-15

2. Angelique Kerber (Niemcy)        2  1  1  2-2    16-16

3. Petra Kvitova (Czechy)           2  1  1  2-2    17-20

4. Agnieszka Radwańska (Polska)     3  0  3  0-6    18-36

Grupa Biała

Na Li (Chiny, 4) - Jelena Jankovic (Serbia, 7) 6:3, 2:6, 6:3

Tabela

                                    M  Z  P  sety   gemy

1. Na Li (Chiny, 4)                 2  2  0  4-1    27-21

2. Jelena Jankovic (Serbia, 8)      2  1  1  3-2    24-21

3. Wiktoria Azarenka (Białoruś, 2)  2  1  1  2-2    20-20

4. Sara Errani (Włochy, 6)          2  0  2  0-4    17-26

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Agnieszki Radwańskiej z Angelique Kerber!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama