Reklama

Reklama

WTA Championships: Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa 7:5, 5:7, 5:7

Agnieszka Radwańska przegrała z Marią Szarapową 7:5, 5:7, 5:7 w meczu Grupy Białej turnieju WTA Championships (pula nagród 4,9 mln dol.) w Stambule. Tenisistki stoczyły heroiczny bój, który trwał 3 godziny i 12 minut. Gdy kończyły spotkanie, w Stambule był kwadrans po drugiej w nocy...

Zobacz zapis relacji NA ŻYWO z meczu Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa

Reklama

Agnieszka rozegrała bardzo dobre spotkanie, ale Rosjanka również zaprezentowała znakomity tenis. Dzięki tej wygranej, drugiej w imprezie, Szarapowa zapewniła sobie awans do półfinału. Radwańska wciąż ma szansę - czeka ją pojedynek z Włoszką Sarą Errani (nr 7.). Bilans dotychczasowych ich spotkań jest korzystny dla Polki 5-1.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Szarapowa podejmowała ryzyko i uderzała piłkę bardzo mocno, ale Agnieszka dotrzymywała jej kroku. To Polka łatwiej wygrywała własne gemy serwisowe.

W 11. gemie nasza tenisistka nie grała najlepiej, ale rywalka nie potrafiła tego wykorzystać i Agnieszka objęła prowadzenie 6:5. Wydawało się, że świetnie serwująca Rosjanka błyskawicznie odpowie, bo prowadziła już 40:15, jednak zaczęła popełniać błędy i Isia wykorzystała pierwszą piłkę setową.

Druga partia wyglądała zupełnie inaczej. W Stambule było już grubo po północy, co także może tłumaczyć fakt, że dyspozycja obu tenisistek zaczęła "falować".

Rozpoczęło się od przełamania serwisu Polki. Agnieszka co chwilę psuła pierwszy serwis, a rywalka potrafiła z tego skorzystać. W końcu po prawie 10 minutach walki w 1. gemie Szarapowa wykorzystała szóstego break-pointa. W kolejnym Rosjanka zaliczyła dwa podwójne błędy serwisowe, co pomogło Radwańskiej odrobić stratę przełamania.

W 6. gemie II seta Polka znów przełamała serwis Szarapowej, ale prowadząc 4:2, przegrała własne podanie "na sucho"! Przy stanie 4:4 Agnieszka prowadziła już 40:0, a mimo tego pozwoliła rywalce przełamać swój serwis! Psuła pierwsze podanie, a Szarapowa radziła sobie ze słabym drugim.

Rosjanka prowadziła 5:4, była cztery piłki od wygrania seta i na dodatek miała atut własnego podania, ale nie wytrzymała presji i oddała je do zera. Jednak to ona wygrała dwa kolejne gemy, wyrównując stan meczu na 1:1 w setach.

Po pierwszych czterech zaciętych gemach trzeciego seta, Szarapowa przełamała podanie Radwańskiej, choć przegrywała już 15:40. Obie tenisistki były już potwornie zmęczone, ale imponowały wolą walki. Rosjanka wciąż podejmowała ryzyko, a przy tym była zaskakująco wręcz skuteczna. Mimo tego Agnieszka ze stanu 2:3 "wyciągnęła" na 4:3. Szarapowa wykorzystała własne podanie, wyrównując na 4:4.

W Stambule dochodziła druga w nocy, a tenisistki miały za sobą już trzy godziny walki na korcie!

Agnieszka przegrała dwie pierwsze piłki, ale ogromnym wysiłkiem zdobywała kolejne punkty i objęła prowadzenie 5:4. Wiceliderka światowego rankingu zachowała jednak koncentrację i dzięki znakomitemu serwisowi wyrównała, by po chwili przełamać Agnieszkę. Szarapowa ostatniego gema zaczęła od podwójnego błędu serwisowego, ale szybko miała dwie piłki meczowe i już pierwszą z nich wykorzystała asem serwisowym.

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Maria Szarapowa (Rosja, 2) 7:5, 5:7, 5:7

Tabela:

                                   M  Z  P  sety gemy

1. Maria Szarapowa (Rosja, 2)      2  2  0  4-1  31-22

2. Agnieszka Radwańska (Polska, 4) 2  1  1  3-2  29-24

3. Sara Errani (Włochy, 7)         1  0  1  0-2   5-12

4. Petra Kvitova (Czechy, 6)       1  0  1  0-2   5-12*

* - Kvitova wycofała się z turnieju, zastąpi ją Samantha Stosur (Australia, 9)

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska | WTA | Maria Szarapowa | tenis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama