Reklama

Reklama

Władysław Radwański "Siwy" 25.05.1932 - 11.08.2013

Trener Władysław Radwański "Siwy" nie żyje. Większość swojego życia poświęcił ukochanej Cracovii. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 sierpnia 2013 r. o godz. 12 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

11 sierpnia 2013 w Krakowie zmarł Władysław Radwański, wybitny człowiek, przyjaciel, wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Absolwent Krakowskiej Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego. Pedagog z 60-letnim stażem - uwielbiany przez młodzież - uczył wychowania fizycznego, przez całą swoją karierę zawodową, w SP nr 29, a później już jako emerytowany nauczyciel w Szkole Społecznej nr 10. Większą część swojego życia poświęcił ukochanej Cracovii, najpierw jako junior sekcji piłki nożnej (od 1947 r.), a później  jako hokeista i trener pierwszej drużyny Pasiaków

Reklama

Właśnie jako trener I klasy wyszkolił wielu zawodników grających w pierwszoligowym zespole "Pasów", późniejszych reprezentantów Polski juniorów i seniorów. W latach 1964-1970 był trenerem Reprezentacji Polski Juniorów. Przez 14 lat był czynnym zawodnikiem Cracovii, a później przez następne 24 lata szkoleniowcem sekcji hokeja na lodzie (w tym 2-krotnie I trenerem pierwszoligowego zespołu).

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1985), medalem Komisji Edukacji Narodowej (1999) - za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, "Złotą Odznaką PZHL" (1975) oraz medalem za zasługi dla PZHL (1986).

Ambasador Cracovii - "Pasiak" z krwi i kości, przyczynił się do rozsławiania dobrego imienia Klubu w Polsce i na całym świecie. Za swą karierę zawodniczą i działalność na rzecz Klubu został uhonorowany odznaczeniami: Złotą Odznaką 100-lecia Cracovii, Medalem Cracovia Merenti oraz Orderem Cracovia Restituta (zobacz film poniżej).

Swą miłość do sportu zaszczepił swojemu synowi Robertowi Piotrowi, a ten z kolei swoim córkom Agnieszce i Urszuli wybitnym tenisistkom. W uznaniu zasług zmarły został uhonorowany przez Prezydenta Miasta Krakowa odznaczeniem Honoris Gratia.

Śmiertelna choroba zebrała swoje żniwo zabierając z naszym szeregów wspaniałego kolegę i przyjaciela.

Cześć jego pamięci!

Rada Seniorów KS Cracovia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje