Reklama

Reklama

Watson - Radwańska 6:4, 6:4 w 3. rundzie Indian Wells

Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem 7., przegrała w trzeciej rundzie Indian Wells 4:6, 4:6. Jej pogromczynią została Brytyjka Heather Watson.

Radwańska w pierwszej rundzie miała wolny los, w drugiej 6:3, 6:1 pokonała Alison Riske. W meczu z Watson też była faworytką.

Najlepsza polska tenisistka już w pierwszym gemie została przełamana. Watson potwierdziła przewagę na początku meczu, wygrywając swoje podanie i Brytyjka wyszła na prowadzenie 2:0.

Radwańska szybka odrobiła straty. Kolejne dwa gemy padły jej łupem, ale potem nie potrafiła potwierdzić lepszej gry przy swoim serwisie i Watson znowu przełamała krakowiankę. Proste błędy Radwańskiej w kolejnym gemie sprawiły, że Brytyjka znowu miała dwa gemy przewagi - wygrywała 4:2.

Reklama

Dalej Radwańska w męczarniach wygrała swój serwis, a Watson bez straty punktu. "Isi" do końca pierwszej partii nie udało się przełamać rywalki i Watson wygrała 6:4, kończąc seta asem.

Drugi set zaczął się fatalnie dla Polki. Nie była w stanie wygrać pierwszego gema przy własnym podaniu. Scenariusz z pierwszego seta nadal się powtarzał. Radwańskiej udało się doprowadzić do remisu 2:2.

Na tym podobieństwa do pierwszej partii się skończyły. Tym razem to Radwańska wyszła na prowadzenie 4:2. Watson zaczęła się mylić, co skrzętnie wykorzystywała Polka. Kryzys gry Brytyjki nie trwał długo. Watson najpierw przełamała Radwańską, a potem wygrała własne podanie, dzięki czterem asom i znowu był remis 4:4.

"Isia" w kolejnym gemie znowu straciła swoje podanie i Watson serwowała, aby wygrać. Radwańska nie chciała jej tego utrudniać. Podłamana Agnieszka popełniała proste błędy i Watson po raz pierwszy w karierze mogła świętować zwycięstwo nad tenisistką z pierwszej dziesiątki rankingu.

W czwartej rundzie rywalką Watson będzie zwyciężczyni meczu Carla Suarez Navarro - Anastazja Pawliuczenkowa.

Heather Watson - Agnieszka Radwańska 6:4, 6:4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje