Reklama

Reklama

US Open. Agnieszka Radwańska zagra z Jessicą Pegulą

Agnieszka Radwańska wkracza do akcji na US Open. Nasza najlepsza tenisistka dziś późnym wieczorem lub w nocy czasu polskiego zmierzy się z Amerykanką Jessicą Pegulą w pierwszej rundzie. Transmisje turnieju na antenach Eurosportu.

Polka nigdy wcześniej nie zmierzyła się z tą przeciwniczką. Ich pojedynek będzie czwartym, ostatnim meczem na korcie Louisa Armstronga, drugim co do wielkości obiekcie kompleksu na Flushing Meadows. Początek gier o 17 czasu polskiego.

Rozstawiona z numerem 4. Radwańska przystąpi do tego pojedynku z kwalifikantką w dobrym humorze - w sobotę triumfowała w turnieju WTA w New Haven. Czwarta rakieta świata czeka na przełamanie złej passy w Nowym Jorku. US Open to bowiem jedyny turniej wielkoszlemowy, w którym jeszcze ani razu nie dotarła do najlepszej "ósemki". Na 1/8 finału zatrzymała się czterokrotnie (2007-08 i 2012-13). Przed rokiem zakończyła udział na trzeciej rundzie.

Reklama

Pegula zajmuje 138. miejsce w światowym rankingu, a w głównej drabince tej imprezy znalazła się raz drugi. W poprzednim sezonie dotarła do drugiej rundy. To jej jedyny wcześniejszy występ w zasadniczej części turnieju Wielkiego Szlema. W latach 2011-12 odpadła w Nowym Jorku na eliminacjach.

22-letnia zawodniczka między 2013 a 2015 rokiem straciła 18 miesięcy na zmagania z kontuzją kolana. Jeszcze ani razu nie dotarła do finału turnieju WTA.

Krakowianka jest ostatnią reprezentantką Polski w singlu. Mecze otwarcia pierwszego dnia turnieju przegrali Magda Linette i Jerzy Janowicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama