US Open. Agnieszka Radwańska - Tatjana Maria 3:6, 3:6 w 1. rundzie

Agnieszka Radwańska przegrała z niemiecką tenisistką Tatjaną Marią 3:6, 3:6 w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego US Open. Polka nie czuła się najlepiej na korcie. W drugim secie poprosiła o pomoc medyczną. Transmisje telewizyjne z nowojorskiego turnieju w Eurosporcie 1.

Kliknij, aby zobaczyć zapis relacji na żywo z meczu Radwańska - Maria

Tutaj znajdziesz zapis relacji na żywo na urządzenia mobilne

Radwańska zajmuje 48. miejsce w rankingu WTA (najniższa lokata od marca 2007), a jej rywalka jest 70. Polka grała z Niemką wcześniej trzy razy i za każdym razem pewnie wygrała.

Nasza najlepsza tenisistka rozpoczęła bardzo dobrze. Grała pewnie i agresywnie. Rywalka nie radziła sobie z jej atakami i już na początku pojedynku została przełamana. Polka dobrze serwowała i błyskawicznie wyszła na prowadzenie 2:0, ale w tym momencie zaczęły się kłopoty.

W trzecim gemie nie wykorzystała break-pointa, a po chwili rywalka przełamała jej serwis, który tak dobrze funkcjonował na początku pojedynku. Niemka grała odważniej, dobrze serwowała i wygrywała kolejne gemy. Po trzech asach serwisowych w siódmym gemie prowadziła już 5:2.

Radwańska wygrała w końcu gema przy swoim podaniu, ale po chwili Niemka, kolejnym asem, zakończyła pierwszą partię.

Na początku drugiego seta obie tenisistki wykorzystywały atut swojego podania, ale w piątym gemie Radwańska popełniła sporo prostych błędów i Maria wykorzystała okazję do przełamania jej serwisu.

Radwańska źle się poczuła i poprosiła o pomoc medyczną. Przerwa jej pomogła - przełamała serwis Niemki, ale już po chwili przegrywała 0:40. Długo się broniła, lecz Maria dopięła swego i objęła prowadzenie 4:3 w drugim secie. Kolejny as serwisowy Marii zakończył ósmego gema, a w następnym pewnie grająca Niemka wykorzystała pierwszą piłkę meczową i wygrała 6:3, 6:3.

Pojedynek trwał godzinę i 26 minut. Maria zaliczyła siedem asów, Radwańska - ani jednego. Niemka miała 31 uderzeń wygrywających i 20 niewymuszonych błędów, a Polka 22 i 15.

Radwańska jeszcze nigdy tak szybko nie odpadła z US Open. Dotychczas najgorszym jej wynikiem w Nowym Jorku była druga runda (2006, 2009-11 i 2014). To jedyna impreza wielkoszlemowa, w której jeszcze nigdy nie dotarła do "ósemki". Rok temu odpadła w trzeciej rundzie.

Maria w kolejnej rundzie zmierzy się z siódmą w światowym rankingu Jeliną Switoliną. Ukrainka pokonała Amerykankę Sachię Vickery 6:3, 1:6, 6:1.