Szwiedowa następną rywalką Radwańskiej w Pekinie

39. w światowym rankingu Jarosława Szwiedowa z Kazachstanu będzie dziś rywalką Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale turnieju WTA w Pekinie z pulą nagród ponad 6 mln dol.

Szwiedowa została ostatnią ćwierćfinalistką, pokonując rano 6:2, 6:4 Francuzkę Alize Cornet (58. w rankingu WTA).

Spotkanie Szwiedowej z Cornet miało się odbyć wczoraj, ale nie pozwoliły na to opady deszczu. W związku z tym zawodniczka z Kazachstanu będzie musiała rozegrać dzisiaj dwa spotkania, bo w ćwierćfinale czeka już na nią Radwańska, która pokonała Caroline Wozniacki.

Mecz Radwańska - Szwiedowa rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 15. Transmisja w TVP Sport.

Tenisistka z Kazachstanu pokonała dziś Francuzkę w godzinę i 48 minut. W obu setach dwa razy przełamywała rywalkę. Cornet w sumie udało się to tylko raz.

Radwańska ma korzystny bilans gier ze Szwiedową. Wygrała trzy pojedynki, przegrała tylko raz.

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska | Jarosława Szwedowa | tenis