Reklama

Reklama

Rusza US Open. "Polski" pojedynek już na otwarcie

W poniedziałek rozpoczyna się wielkoszlemowy US Open. Już pierwszego dnia na kortach w Nowym Jorku zobaczymy Agnieszkę Radwańską, jej młodszą siostrę Urszulę, Magdę Linette i Jerzego Janowicza.

Krakowianka będzie chciała po raz pierwszy w karierze awansować do ćwierćfinału tego prestiżowego turnieju. Pierwszym krokiem będzie pokonanie 68. w rankingu WTA Kateriny Siniakovej. 19-letnia Czeszka nie powinna zagrozić starszej o siedem lat podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego. W poniedziałek zawodniczki te zmierzą się po raz pierwszy w karierze. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00

Radwańska dotychczas w Nowym Jorku odpadała albo w 1/8 finału (2007-08 i 2012-13), albo w drugiej rundzie. Siniakova debiutuje w głównej drabince, przed rokiem przegrała w ostatniej rundzie kwalifikacji.

Reklama

W drugiej fazie Polce przyszłoby się zmierzyć z młodszą siostrą Urszulą (83. WTA) lub Magdą Linette (92. WTA). Konfrontacja dwóch "Biało-czerwonych" w 1. rundzie będzie drugim poniedziałkowym pojedynkiem na korcie nr 4. Nigdy wcześniej nie miały one okazji walczyć ze sobą na arenie międzynarodowej.

Po nich na ten sam obiekt wejdzie Jerzy Janowicz. 61. tenisista świata po raz drugi w karierze spotka się z Pablo Carreno Bustą. Dwa lata temu, w 1. rundzie turnieju w Walencji, łodzianin pokonał notowanego obecnie o cztery pozycje wyżej rywala z Hiszpanii w dwóch setach. To jednak jego rywal, który w lipcu triumfował w poznańskim challengerze, w ubiegłorocznej edycji US Open dotarł do 3. rundy. Najlepszym rezultatem Polaka na Flushing Meadows jest z kolei 2. runda z poprzedniego sezonu.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy