Reklama

Reklama

Radwańska z Amerykanką Pegulą na otwarcie US Open

Jessica Pegula z USA będzie rywalką rozstawionej z numerem czwartym Agnieszki Radwańskiej w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open. 22-letnia reprezentantka gospodarzy do głównej drabinki nowojorskiego turnieju dostała się z kwalifikacji.

Pegula zajmuje 139. miejsce w rankingu WTA. Po raz drugi znalazła się w głównej drabince US Open. W poprzednim sezonie dotarła do drugiej rundy. To jej jedyny wcześniejszy występ w turnieju głównym Wielkiego Szlema. W latach 2011-12 zatrzymała się w Nowym Jorku na kwalifikacjach.

22-letnia zawodniczka między 2013 a 2015 rokiem straciła 18 miesięcy na zmagania z kontuzją kolana. Jeszcze ani razu nie dotarła do finału turnieju WTA.

Radwańska nigdy wcześniej nie zmierzyła się z tą rywalką. W przypadku zwycięstwa krakowianka w drugiej rundzie trafi na triumfatorkę brytyjskiego meczu między Naomi Broady i Laurą Robson. Druga z tych zawodniczek także dostała się do głównej części rywalizacji z eliminacji.

Reklama

Losowanie drabinki ostatniej w sezonie odsłony Wielkiego Szlema odbyło się w piątkowe przedpołudnie czasu lokalnego. Wówczas wiadomo było tylko, że krakowiankę czeka pojedynek z kwalifikantką. Jerzy Janowicz trafił na broniącego tytułu lidera rankingu ATP Serba Novaka Djokovica, a Magda Linette na rozstawioną z numerem 12. Słowaczkę Dominikę Cibulkovą.

Turniej rozpocznie się w poniedziałek. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama