Reklama

Reklama

Radwańska wygrała turniej ASB Classic Auckland!

Nie ma to jak dobrze zacząć rok! Nasza najlepsza tenisistka Agnieszka Radwańska rozpoczęła go wygrywając turniej ASB Classic w Auckland. W sobotnim finale pokonała Belgijkę Yaninę Wickmayer 6:4, 6:4.

W I secie Agnieszka przełamała rywalkę na 2-1. Przy stanie 3-1 miała dwie piłki na ponowne przełamanie, ale Yanina się obroniła. Po chwili Belgijka przełamała serwis Agi w ósmym gemie i mieliśmy  po 4. "Isia" wygrała gema przy serwisie rywalki i było 5-4. Po chwili Polka dopięła swego przy własnym podaniu i pierwszego seta wygrała do 4 po 45-minutowej walce.

Reklama

Pierwsze dwa gemy drugiego seta Radwańska przegrała. Szybko jednak odrobiła straty, a dzięki wygraniu siódmego gema wyszła na prowadzenie 4-3, a za moment, po kolejnym breaku było już 5-3 dla naszej tenisistki!

Po godzinie i 26 minutach gry Polka miała dwie piłki meczowe (na 6-3), ale Yanina nie dała za wygraną, obroniła też trzeciego meczbola i doprowadziła do stanu 5-4. W dziesiątym gemie Agnieszka nie wykorzystała kolejnej piłki meczowej. Piątej szansy "Isia" już nie zmarnowała i mogła się cieszyć z zasłużonego zwycięstwa.

Mecz trwał godzinę i 37 minut. Agnieszka była najwyżej rozstawioną zawodniczką w turnieju.

Za wygranie w Nowej Zelandii Agnieszka otrzymała 40 tys. dolarów i 280 pkt. Najważniejsze jednak, że Auckland powinno być dla niej dobrym przetarciem przed Australian Open.

 

Finał turnieju ASB Classic w Auckland


Agnieszka Radwańska (1, Polska) - Yanina Wickmayer (3, Belgia) 6:4, 6:4

MiBi

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska | tenis | WTA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama