Reklama

Reklama

Radwańska - Wozniacki 5:7, 3:6 w WTA Finals

Agnieszka Radwańska przegrała z Caroline Wozniacki 5:7, 3:6 w meczu grupy białej WTA Finals, odbywających się w Singapurze. Reprezentanta Danii jest blisko półfinału, polska tenisistka będzie o niego walczyć w piątkowym pojedynku z Rosjanką Marią Szarapową.

Zobacz zapis relacji NA ŻYWO z meczu Radwańska - Wozniacki

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

Radwańska i Wozniacki tegoroczną imprezę zaczęły od zwycięstw.

Rozstawiona z numerem szóstym Polka pokonała we wtorek Czeszkę Petrę Kvitovą 6:2, 6:3, a reprezentantka Danii, turniejowa "ósemka", wygrała z Rosjanką Marią Szarapową 7:6, 6:7, 6:2.

Reklama

Radwańska i Wozniacki, które prywatnie są przyjaciółkami, spotkały się na korcie po raz 11.

Bilans jest korzystny dla Caroline, która siedem razy była lepsza.

Już w drugim gemie Radwańska przełamała swoją najlepszą przyjaciółkę z kortów.

Wozniacki bardzo szybko jednak odrobiła stratę, a pomogła jej w tym Polka, która popełniła dwa podwójne błędy serwisowe.

Po chwili mieliśmy powtórkę z rozrywki. Radwańska przełamała rywalkę m.in. dzięki dobrej grze przy siatce, ale następnie po wyrównanym piątym gemie znowu straciła przewagę.

Pojedynek stawał się coraz lepszy. W siódmym gemie krakowianka kilka razy popisała się świetnymi akcjami, w tym przy równowadze, gdy zagrała dwa świetne woleje. Przy pierwszym Wozniacki musiała obiegać piłkę, a do drugiego już nie zdążyła.

Obie tenisistki z trudnościami, ale wygrywały własne podania do 11. gema. Wtedy Polka popełniła kilka prostych błędów, nie funkcjonował pierwszy serwis i reprezentantka Danii objęła prowadzenie 6:5.

Przy własnym podaniu Wozniacki wykorzystała już pierwszą piłkę setową. Radwańska posłała ją w siatkę po drugim serwisie rywalki.

Druga partia zaczęła się od pewnie wygranych własnych gemów serwisowych (w obu przypadkach do zera), ale w trzecim krakowianka dała się przełamać.

Natychmiast jednak odrobiła stratę. Prowadziła nawet 40:0, potem zepsuła forhend, ale w następnej akcji przeciwniczka trafiła w siatkę.

W piątym gemie Radwańska utrzymała swoje podanie, choć musiała bronić break-pointa, kiedy to po długiej wymianie reprezentantka Danii wyrzuciła piłkę na aut.

W siódmym gemie już ta sztuka Polce się nie udała. Najpierw jej skrót wylądował w dolnej części siatki, a potem piłka po jej forhendzie wylądowała na dużym aucie.

Wozniacki, wykorzystując słabszy okres Radwańskiej, najpierw utrzymała własne podanie, a następnie do zera wygrała gema przy podaniu rywalki, kończąc mecz po godzinie i 47 minutach.

Po spotkaniu Radwańskiej z Wozniacki na kort wyszły Szarapowa i Kvitova. Czeszka wygrała 6:3, 6:2, co oznacza, że Wozniacki jeszcze nie jest pewna gry w półfinale. 

Wszystko w grupie białej rozstrzygnie się w piątek. O 7.30 czasu polskiego Radwańska zagra z Szarapową, potem na kort wyjdą Kvitova z Wozniacki.

Grupa biała:

Agnieszka Radwańska (Polska, 6.) - Caroline Wozniacki (Dania, 8.) 5:7, 3:6

Petra Kvitova (Czechy, 3.) - Maria Szarapowa (Rosja, 2.) 6:3, 6:2

Tabela:

                                    M  Z  P  sety   gemy

1. Caroline Wozniacki (Dania)       2  2  0  4-1    32:23

2. Agnieszka Radwańska (Polska)     2  1  1  2-2    20:18

3. Petra Kvitova (Czechy)           2  1  1  2-2    17:17

4. Maria Szarapowa (Rosja)          2  0  2  1-4    20:31

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje