Reklama

Reklama

Radwańska w półfinale turnieju w Brukseli

Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA w Brukseli. W czwartek pokonała Belgijkę Alison van Uytvanck 6:2, 6:1.

 

Rywalką 23-letniej krakowianki w półfinale będzie Estonka Kaia Kanepi, która pokonała Bułgarkę Cwetę Pironkową 6:3, 6:1. Mecz trwał godzinę i 10 minut i wcale nie był tak łatwy, jak sugeruje wynik. Belgijka pokazała kilka niezłych zagrań, a wiele gemów rozstrzygało się na przewagi.

Radwańska zaczęła od prowadzenie 2:0, ale potem przegrała dwa następne gemy. Potem Radwańska opanowała sytuację i wygrała pierwszego seta. Drugi zaczęła od swojego serwisu. Nie było łatwo. Aż pięć razy była równowaga. W końcu decydującą piłkę wygrała Polska. Belgijka łatwo wygrała następnego gema i zanosiło się na ciężki bój. Doświadczenie Radwańskiej wzięło jednak górę. Tak się składało, że najważniejsze piłki padały łupem Polki, która zakończyła spotkanie już przy pierwszym meczbolu.

Z turniejem w Brukseli pożegnała się natomiast młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula, która uległa Szwedce Sofii Arvidsson 5:7, 4:6.

Reklama

Wyniki ćwierćfinałów:Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - Alison Van Uytvanck (Belgia) 6:2, 6:1
Sofia Arvidsson (Szwecja) - Urszula Radwańska (Polska) 7:5, 6:4.
Kaia Kanepi (Estonia, 8) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:3, 6:1

Simona Halep (Rumunia) - Dominika Cibulkova (Słowacja, 4) 0:6, 6:4, 6:3.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama