Reklama

Reklama

Radwańska po odpadnięciu z US Open: Ten sezon nie jest dla mnie wcale taki zły

- Chciałabym zrozumieć, czemu nie jestem w stanie dotrzeć do drugiego tygodnia rywalizacji tutaj. Jest coś, co pozwala mi przejść tylko przez kilka rund, a później mnie hamuje. Nie wiem jednak, co to takiego - powiedziała Agnieszka Radwańska po sensacyjnej porażce w drugiej rundzie US Open. Mimo porażki, polska tenisistka uważa, że obecny sezon nie jest dla niej zły.

Radwańska w tym roku zanotowała dziewiąty w karierze start w US Open. Po porażce z Chinką Shuai Peng 3:6, 4:6 - tak jak w debiucie w 2006 roku oraz w latach 2009-11 - odpadła w drugiej rundzie. Granicą nie do przejścia w tym turnieju jest dla niej 1/8 finału, w której wystąpiła czterokrotnie (2007-08 i 2012-13).

Reklama

W rozmowie z dziennikarzami zwróciła uwagę na dobrą postawę w środowym pojedynku jej rywalki.

- Nie grałam dziś źle, ale to był zdecydowanie dzień Shuai. To bardzo solidna i równa zawodniczka - komplementowała 39. w rankingu WTA Azjatkę krakowianka.

Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego starała się zachować trochę optymizmu i stwierdziła, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o występy w Nowym Jorku.

- Przede mną jeszcze kilka lat, by zdziałać tu coś więcej. Pocieszające jest chociaż to, że co roku, gdy tu przyjeżdżam, to nie mam do stracenia zbyt wielu punktów - dodała z uśmiechem 25-letnia zawodniczka.

W styczniowym Australian Open dotarła do półfinału. Później jednak w Wielkim Szlemie nie wiodło się jej już tak dobrze - we French Open odpadła w trzeciej rundzie, a w Wimbledonie zakończyła udział na 1/8 finału. Nadzieję polskich kibicom na jej dobry występ w US Open dawał odniesiony niewiele ponad dwa tygodnie temu triumf w rozgrywanym również na kortach twardych turnieju w Montrealu.

- Uważam, że ten sezon nie jest dla mnie wcale taki zły. Miałam kilka dobrych wyników, przede wszystkim +na betonie+ - zaznaczyła Radwańska.

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska | tenis | us open

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama