Reklama

Reklama

Puchar Federacji: Polki wygrały z Rumunkami 2-1

Polskie tenisistki od wygranej z Rumunią 2-1 rozpoczęły występ w turnieju Grupy I strefy euro-afrykańskiej rozgrywek o Fed Cup na twardych kortach w izraelskim Ejlacie. Dwa punkty w singlu zdobyły siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie. Porażkę poniósł debel.

Agnieszka Radwańska, obecnie czwarta w rankingu WTA Tour, jest liderką ekipy prowadzonej przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego, od września jej trenera turniejowego. W pierwszym dniu 23-letnia krakowianka pokonała Soranę Cirsteę 6:3, 6:4.

Do sukcesu w pierwszym secie wystarczyło Polce jedno przełamanie serwisu rywalki już w trzecim gemie. Tę przewagę utrzymała do końca partii i pewnie rozstrzygnęła ją na swoją korzyść. Na początku drugiej Rumunka zdobyła "breaka" na 2:1, jednak następne cztery gemy należały do Radwańskiej. Później Cirstea odrobiła część strat, jednak Polka nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

Wcześniej młodsza z krakowskich sióstr Urszula wygrała z Cristiną Dinu 7:5, 6:2. W drugiej partii 21-letnia krakowianka od stanu 1:2 zdobyła pięć kolejnych gemów.

W zamykającym rywalizację pojedynku deblowym Paula Kania i Alicja Rosolska poniosły porażkę z Cirsteą i Ralucą Olaru 6:7 (10-12), 2:6.

Wczesnym popołudniem nad klubem tenisowym w Ejlacie nastąpiło urwanie chmury, w wyniku czego konieczne było przerwanie spotkań porannej sesji. Dlatego popołudniowe gry, z udziałem Polek, rozpoczęły się z opóźnieniem.

W czwartek kolejnymi rywalkami Polek w grupie C będzie zespół Turcji, a dzień później - Izrael. Pierwsze miejsce w tabeli daje awans do fazy play off zaplanowanej na sobotę. W niej trafią na siebie najlepsze ekipy z grup A i C (ewentualnie Polki), oraz B i D. Stawką będzie prawo walki w kwietniowych barażach o miejsca w Grupie Światowej II w 2014 roku.

Izrael pokonał w pierwszym dniu Turcję 2-1, również dzięki dwóm punktom zdobytym w singlu.

Wyniki spotkań grupy C:

Reklama

Izrael - Turcja  2-1

Polska - Rumunia 2-1

gra pojedyncza

Urszula Radwańska - Cristina Dinu 7:5, 6:2

Agnieszka Radwańska - Sorana Cirstea 6:3, 6:4

gra podwójna

Paula Kania, Alicja Rosolska - Cirstea, Raluca Oralu 6:7 (10-12), 2:6

           M  Z  P  gry sety

1. Polska  1  1  0  2-1 4:2

2. Izrael  1  1  0  2-1 4:3

3. Turcja  1  0  1  1-2 3:4

4. Rumunia 1  0  1  1-2 2:4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama