Reklama

Reklama

Puchar Federacji: Agnieszka Radwańska w składzie na mecz z Tajwanem

Agnieszka Radwańska znalazła się w składzie reprezentacji Polski tenisistek na mecz Pucharu Federacji z Tajwanem. Nasza najlepsza zawodniczka obecnie leczy kontuzję barku.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Z powodu urazu Radwańska wycofała się w niedzielę z, rozpoczętego dzień później, turnieju WTA w Katowicach.

W kadrze na spotkanie z Tajwanem znalazły się także: Magda Linette, Paula Kania i kapitan zespołu, Klaudia Jans-Ignacik.

Nie brakuje jednak głosów, że w Inowrocławiu zabraknie obu singlistek - Radwańskiej i Linette. Druga co prawda startuje w Katowicach, ale we wtorek przyznała, że zmaga się ze stanem zapalnym.

Reklama

- Mam plan awaryjny co do obsady singla, ale nie chce go zdradzać, bo wierzę, że uda nam się zagrać w ogłoszonym dziś składzie. Tak naprawdę wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych dni. Mam nadzieję, że z Magdą będzie ok i zagra. Trochę pechowo się to ułożyło dla nas przed meczem z Tajwanem, ale mam nadzieję, że zakończenie będzie pozytywne - powiedziała Jans-Ignacik.

Jak dodała, drużyna zbierze się w Inowrocławiu w poniedziałkowy wieczór. Dzień później dotrzeć mają na miejsce rywalki.

W składzie ekipy gości zabrakło najwyżej notowanej spośród Tajwanek - Su-Wei Hsieh, 81. rakiety świata. Wystąpić mają Ya-Hsuan Lee, Ching-Wen Hsu, Chia-Jung Chuang i Chin-Wei Chan.

- Zdziwiłam się, gdy zobaczyłam, że wśród powołanych nie ma Hsieh. Narzekać nie będę. Nie znamy zbytnio zawodniczek, które są w składzie, ale przez to gra przeciwko takim rywalkom wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem. Najchętniej zapisałybyśmy punkty po swojej stronie jeszcze przed meczem, ale to jest tylko wersja na papierze. Trzeba jeszcze na korcie udowodnić, że jesteśmy lepsze - podkreśliła kapitan "Biało-czerwonych".

Mecz Polska - Tajwan będzie rywalizacją o pozostanie na zapleczu elity Pucharu Federacji.

Spotkanie odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w Inowrocławiu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama