Mistrzostwa WTA: Maria Szarapowa z dwoma zwycięstwami

Maria Szarapowa jest bardzo blisko awansu do półfinału mistrzostw WTA, które odbywają się w Singapurze. We wtorek rozstawiona z numerem trzecim Rosjanka pokonała turniejową "jedynkę" Rumunkę Simonę Halep 6:4, 6:4, odnosząc drugie zwycięstwo w imprezie.

Taki wynik tego pojedynku oznacza, że Agnieszka Radwańska ma jeszcze szansę na wyjście z Grupy Czerwonej. Musi jednak w ostatnim meczu grupowym wygrać z Halep w dwóch setach, ale też liczyć na triumf Szarapowej nad Włoszką Flavią Pennettą. Rosjance do zapewnienia kwalifikacji wystarczy zwycięstwo w jednym secie. Te spotkania odbędą się w czwartek.

Rozstawiona z numerem piątym Polka, wcześniej we wtorek przegrała właśnie z turniejową "siódemką" - Pennettą 6:7 (5-7), 4:6.

Na początku meczu Rumunki z Rosjanką doszło do dwóch przełamań, ale potem obie tenisistki utrzymywały swoje podania.

Szarapowa kolejnego "breaka" zanotowała w najlepszym możliwym momencie, czyli 10. gemie. Halep obroniła dwie piłki setowe, ale przy trzeciej nie dała rady, przegrywając 4:6.

W drugiej partii wszystko układało się po myśli Rosjanki. Prowadziła 5:1 z dwoma przełamaniami. Potem nastąpił jednak zryw Rumunki, która wygrała trzy gemy z rzędu, odrabiając straty.

W 10. gemie Halep znowu jednak przegrała własne podanie, doznając porażki w secie 4:6 i całym meczu.

Szarapowa z Halep zmierzyły się po raz szósty i Masza odniosła szóste zwycięstwo.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!