Reklama

Reklama

Mistrzostwa WTA: Agnieszka Radwańska - Flavia Pennetta 6:7 (5-7), 4:6

Agnieszka Radwańska przegrała 6:7 (5-7), 4:6 z triumfatorką ostatniego US Open, Włoszką Flavią Pennettą, w swoim drugim meczu grupowym podczas Mistrzostw WTA w Singapurze. Spotkanie trwało 102 minuty. To druga porażka Polki w turnieju.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Radwańska - Pennetta

Zapis relacji na żywo dla urządzeń mobilnych

Radwańska rozstawiona jest w turnieju mistrzyń z numerem piątym, Pennetta gra z siódemką. Agnieszka rozpoczęła rywalizację w Grupie Czerwonej w niedzielę od porażki z Marią Szarapową. Pennetta przegrała z Rumunką Simoną Halep.

Reklama

Dla obu tenisistek dzisiejszy mecz oznaczał być może ostatnią szansę na włączenie się do walki o awans z grupy do półfinału. Radwańska wygrała dotąd pięć z ośmiu meczów z Pennettą w turniejach WTA.

Radwańska znakomicie rozpoczęła spotkanie, już w pierwszym gemie przełamując Pennettę. Włoszka nieco pomogła w tym Agnieszce, notując podwójny błąd serwisowy na koniec gema.

Polka grała bezbłędnie i gładko wygrała gema przy swoim podaniu. Do stanu 3:2 nasza tenisistka kontrolowała przebieg meczu, ale w szóstym gemie miała mały przestój. Rywalka wzmocniła atak i przełamała "Isię" na 3:3.

Nie załamało to jednak Radwańskiej, która po chwili znów prowadziła z przewagą dwóch gemów, notując kolejne przełamanie.

Przy stanie 5:4 Radwańska serwowała po zwycięstwo, lecz nie był to łatwy gem. Na asa Agnieszki odpowiedziała kapitalnym lobem Pennetta i po chwili przełamała Polkę. Włoszka poprosiła o podpowiedź trenera, wygrała trzy gemy z rzędu i po raz pierwszy objęła prowadzenie. Ze stanu 5:3 zrobiło się 5:6.

Agnieszka wygrała następnego gema do zera i doprowadziła do tie-breaku, w którym szybko objęła prowadzenie 2-0, mimo serwisu rywalki. Pennetta zdobyła potem trzy punkty z rzędu. Radwańska prowadziła jeszcze 4-3, ale ostatecznie przegrała tę dogrywkę 5-7.

Drugą partię nasza zawodniczka zaczęła od wygranego gema przy własnym podaniu. Przy stanie 2-1 dla krakowianki, Pennetta wzięła przerwę medyczną, z powodu kłopotów ze stopą, lecz wróciła do gry.

Po chwili przy podaniu przeciwniczki Radwańska prowadziła 30:15. Włoszka zaserwowała jednak dwa asy z rzędu i nie dopuściła do przełamania.

Przy stanie 3:3 serwowała Polka, ale to Włoszka objęła prowadzenie 40:0, zaczynając od kapitalnego loba. Agnieszka obroniła dwa break-pointy, lecz trzeciego nie dała już rady.

Pennetta przełamała naszą zawodniczkę na 4:3 i miała otwartą drogę do wygrania seta i meczu. Przy stanie 5:3 dla Pennetty Włoszka miała trzy piłki meczowe, ale wszystkie zmarnowała, wyraźnie przegrywając z nerwami.

"Isia" doszła na 4:5. Serwowała jednak rywalka i nie zmarnowała okazji na zwycięstwo.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Dzisiejsze mecze Grupy Czerwonej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 5.) - Flavia Pennetta (Włochy, 7.) 6:7 (5-7), 4:6

Simona Halep (Rumunia, 1.) - Maria Szarapowa (Rosja, 3.)  4:6, 4:6

Tabela:

                                                        M   Z P  sety

1. Maria Szarapowa (Rosja)             2   2 0   4-1

1. Simona Halep (Rumunia)             2   1 1   2-2

3. Flavia Pennetta (Włochy)             2   1 1   2-2

4. Agnieszka Radwańska (Polska)   2   0 2   1-4

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska | Flavia Pennetta | tenis | WTA Finals

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy