Reklama

Reklama

Media: Muguruza była lepsza pod każdym względem od Radwańskiej

“Garbine zasłużyła na finał Wimbledonu. W czwartek była lepsza pod każdym względem od Radwańskiej. Przewyższała ją szczególnie pod względem charakteru, determinacji w dążeniu do wygranej i braku kompleksów" - twierdzą dziennikarze Radia Marca.

Hiszpańskie media zgodnie przyznają, że czwartkowe zwycięstwo Garbine Muguruzy nad Agnieszką Radwańską 6:2, 3:6, 6:3 w półfinale Wimbledonu było w pełni zasłużone. Twierdzą, że wywalczony finał Wimbledonu kobiet jest dla młodej tenisistki wstępem do dużej kariery.

Reklama

Komentatorzy z Hiszpanii zauważają, że potencjalnie słabsza od Radwańskiej na trawiastym korcie Muguruza okazała się w meczu zdecydowanie lepsza od rywalki.

“Garbine grała niczym weteranka tenisa, w niczym nie ustępując doświadczonej Polce. Zaledwie 21-letnia Muguruza od początku kontrolowała przebieg meczu, wyraźnie dominując na korcie" - ocenili reporterzy radia RTVE.

Dziennikarze głównej publicznej rozgłośni radiowej Hiszpanii odnotowali, że wygranie czwartkowego spotkania przez Muguruzę otworzyło jej drzwi do tenisowej elity i zapewniło miejsce na kartach historii światowego tenisa.

“Awansu do finału tak prestiżowego turnieju jak Wimbledon nie udało się wywalczyć naszym rodaczkom od 19 lat. Ostatnią finalistką tej imprezy była Aranxa Sanchez Vicario. Dziś do najważniejszego meczu Wimbledonu dotarła tymczasem mało znana jeszcze na świecie Muguruza, dowodząc, że jej wcześniejsze zwycięstwa w tym turnieju nie były przypadkowe" - stwierdzili komentatorzy RTVE.

W podobnym tonie podsumowują pierwszy półfinał kobiecego Wimbledonu dziennikarze Radia Marca. Twierdzą, że przy rosnącym z meczu na mecz potencjale Muguruzy można było sobie wyobrazić wygranie czwartkowego meczu z Radwańską.

“Garbine zasłużyła na finał Wimbledonu. W czwartek była lepsza pod każdym względem od Radwańskiej. Przewyższała ją szczególnie pod względem charakteru, determinacji w dążeniu do wygranej i braku kompleksów. Możemy dziś powiedzieć, że jesteśmy świadkami narodzin nowej gwiazdy, tenisistki przyszłości, przed którą otwiera się droga do wielkiej kariery" - ocenili komentatorzy Radia Marca.

Hiszpańscy dziennikarze przypomnieli, że wprawdzie w drugim secie Radwańska wykorzystała niedoświadczenie Muguruzy, ale tenisistka z Barcelony szybko odbudowała się psychicznie. “Już na początku trzeciego seta pokazała doświadczonej Polce swoją wyższość" - podkreślili.

Tymczasem według dziennika “Sport" Radwańska była w czwartek trudną rywalką dla młodej Hiszpanki. Gazeta na swojej stronie internetowej twierdzi, że zwycięstwo nad Polką zostało okupione przez Muguruzę dużym zmęczeniem.

“Pierwszy kobiecy półfinał tegorocznego Wimbledonu można podzielić na trzy części: pierwszy to monolog Muguruzy, drugi - reakcja Radwańskiej i ostatni, który nasycony był dużym wysiłkiem zwyciężczyni" - napisał “Sport".

Dowiedz się więcej na temat: Garbine Muguruza | Agnieszka Radwańska | Wimbledon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje