Reklama

Reklama

Mecz Radwańska - Muguruza. "Garbine nie boi się utytułowanych rywalek

"Muguruza prowadzi w tym roku z Radwańską 4-0. Wygrywała już z Polką w Pekinie, Sydney, Dubaju oraz podczas Wimbledonu" - podkreślają hiszpańskie media przed sobotnim półfinałem mistrzostw WTA w Singapurze z udziałem obu tenisistek. Początek o godzinie 8 (TVP Sport).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Agnieszka Radwańska - Garbine Muguruza!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Hiszpańscy komentatorzy uważają Garbine Muguruzę za faworytkę sobotniego starcia z Agnieszką Radwańską. Podkreślają, że młoda Hiszpanka jest w wysokiej formie.

Reklama

Dziennikarze "Radia Marca" uważają, że Muguruza pomimo stosunkowo krótkiej kariery i debiutu w WTA Finals nie sprawia wrażenia zawodniczki niedoświadczonej. Przypominają, że Hiszpanka dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, a także odpornością psychiczną.

"Garbine wielokrotnie już pokazała, że nie boi się utytułowanych rywalek. Za taką można uznać Petrę Kvitovą, z którą dziś wygrała po bardzo zaciętym meczu. A Czeszka to nie byle kto. Dwukrotnie już zwyciężała w prestiżowym turnieju w Wimbledonie" - przypomnieli reporterzy "Radia Marca".

Tymczasem rozgłośnia "Cadena Ser" odnotowała, że gra Muguruzy w tym sezonie zasługuje na miano "rewelacyjnej", a młoda zawodniczka zapewniła sobie już swoimi występami w singapurskim turnieju premię w wysokości 610 tys. dolarów.

"Garbine okazała się niepokonana w fazie grupowej, co należy uznać za ogromny sukces młodej zawodniczki. Nie zdarzyło się to od 2011 r., kiedy to podobne osiągnięcie odniosła właśnie Petra Kvitova" - przypomniała rozgłośnia.

Hiszpańskie media twierdzą, że sukcesy Muguruzy nie są przypadkowe, a jej gra jest z roku na rok lepsza. Wskazują, że zawodniczka, która została w singapurskim turnieju rozstawiona z "dwójką", jest najmłodszą tenisistką wśród czołowej piętnastki kobiet na świecie.

Komentatorzy twierdzą, że za ostatnimi sukcesami Muguruzy stoi jej francuski trener Sam Sumyk. Uważają, że na półfinałowy pojedynek z Radwańską zaproponuje prawdopodobnie 22-letniej Hiszpance grę imitującą zagrania rywalki. "As" w swoim internetowym wydaniu cytuje porady Sumyka.

"Lubię kiedy Garbine idzie odważnie na piłkę, opanowując ją już w pierwszym uderzeniu. Trzeba w taki właśnie agresywny sposób ustawiać grę. Jeśli zaś rywalka podcina piłkę, warto naśladować jej zagrania" - wspomniał słowa Sumyka "As".

Większość hiszpańskich komentatorów uważa Muguruzę za faworytkę półfinałowego spotkania z Radwańską. Dziennik "Mundo Deportivo" w swojej wersji online zaznacza, że choć przed laty Polka wygrywała z młodą zawodniczką pochodzącą z Wenezueli, to w tym roku Garbine zdecydowanie zdominowała krakowiankę.

"Muguruza prowadzi w tym roku z Radwańską 4-0. Wygrywała już z Polką w Pekinie, Sydney, Dubaju oraz podczas Wimbledonu. Poza tym Garbine jest ostatnio w świetnej formie. Zwyciężyła w ośmiu kolejnych ostatnich spotkaniach" - przypomniało "Mundo Deportivo".

Pojedynek pomiędzy Muguruzą, zwyciężczynią Grupy Białej, a drugą w Grupie Czerwonej Radwańską rozpocznie się w sobotę o 8 czasu polskiego.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje