Reklama

Reklama

III Memoriał Władysława Radwańskiego. Piotr Robert Radwański: Bez strasznych fluidów z Paryża

W najbliższą sobotę i niedzielę (4-5 czerwca 2016) na kortach WKS Wawel w Krakowie rozegrany zostanie III Memoriał Władysława Radwańskiego w Tenisie Ziemnym. Organizatorami zawodów są: rodzina Radwańskich, Zespół Szkół Społecznych STO 64 im. Juliusza Słowackiego i WKS Wawel. Do turnieju VIP (deble losowane) zgłaszać się można do ostatniej chwili.

- Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w imprezie - gorąco zachęca Piotr Robert Radwański, pomysłodawca memoriału na cześć swojego ojca - hokeisty, trenera tej dyscypliny sportu i nauczyciela.

Turniej rozgrywany jest w pięciu kategoriach: VIP (debel losowany), kat. kobiet (singiel lub debel losowany), STO (rodzice, nauczyciele, absolwenci STO 64 oraz przyjaciele pana Władka (seniorzy) debel, uczniowie STO 64 szkoła podstawowa klasy 4-6 (gra indywidualna, uczniowie STO 64 gimnazjum i liceum (gra indywidualna). Zapisy będą odbywały się w sobotę od 8.30 do 9.30 na kortach Wawelu. Wpisowe wynosi 30 złotych.

Reklama

- Najważniejsze, aby pogoda dopisała, by nie przyszły do nas te straszne fluidy z Paryża, które okazały się dla nas niedobre - dodje Radwański, odnosząc się do porażki córki Agnieszki w 1/8 finału gry pojedynczej, podczas deszczowego wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa.

- Być może Agnieszka pojawi się na kortach Wawelu, bo przecież wraca do Polski. Ona jednak częściej teraz przebywa w Warszawie niż w Krakowie, a jeśli przyjedzie, to raczej w sobotę - mówi pan Piotr Robert, który był jej pierwszym trenerem, podobnie jak siostry Urszuli. Pan Władysław na początku ich karier zapewnił wnuczkom wsparcie finansowe.

Na zwycięzców memoriału czekają bardzo atrakcyjne nagrody, m.in. bilety na dowolny turniej Wielkiego Szlema od Agnieszki Radwańskiej.

To już trzecia edycja Memoriału Władysława Radwańskiego. Dziadek sióstr Radwańskich zmarł w 2013 roku.

- Najlepszy, pod względem sportowym, był pierwszy memoriał. Wtedy wystąpili przecież goście z zagranicy, a jeden ze zwycięzców w kategorii turnieju VIP-ów, Hendrik Boetteher, to były mistrz Niemiec do lat 40. Ten pierwszy memoriał jest najbliższy memu sercu, bo organizowałem go praktycznie sam. Teraz też będzie wspaniale, ale to jest praca kolektywna, ZSS STO 64 przejął większość obowiązków, ale ma też swoje wymagania - wyjaśnia Piotr Robert Radwański.

Podczas memoriałów prezentowali się już spadochroniarze, wspaniały koncert dała pianistka Weronika Krówka, wykonując utwory Rachmaninowa, Szopena, Liszta i Czajkowskiego. Teraz też nie zabraknie atrakcji.

- W niedzielę odbędzie się piknik, ale przez cały czas na kortach serwowane będą najlepsze wina i piwa. Od strony gastronomicznej też będą cuda. Wawel ma teraz rozbudowaną infrastrukturę dla dzieci, bo to nie tylko boisko i korty, ale też plac zabaw dla dzieci - twierdzi Piotr Robert Radwański.

- Przypominam, że w niedzielę rano, przed grami, odwiedzamy grób mojego taty i dopiero po złożeniu kwiatów, będzie dalszy ciąg turnieju, czyli półfinały i finały - dodaje.

Władysław Radwański urodził się w 1932 roku w Krakowie. Początkowo trenował piłkę nożną, od 1947 grał w zespole juniorskim Cracovii. Następnie trafił do sekcji hokejowej Cracovii, której był wieloletnim zawodnikiem, do roku 1960. W 1959 wraz z drużyną wywalczył awans do ówczesnej I ligi. Po zakończeniu kariery zawodniczej przez siedem lat był szkoleniowcem reprezentacji Polski juniorów (1964-1970), w tym na mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej (1968-1970). W latach 1970-1986 był trenerem Cracovii, w tym dwukrotnie szkoleniowcem pierwszej drużyny. Łącznie przez 24 lata pracował jako trener hokejowy.

Jako absolwent Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Krakowie był nauczycielem wychowania fizycznego. Przez wiele lat pracował w Szkole Podstawowej nr 29 w dzielnicy Podgórze. Pracował także w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Juliusza Słowackiego, Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Krakowie. Po przejściu na emeryturę także w Szkole Społecznej nr 10.

Jego braćmi byli Marek i Wiesław. Miał żonę Barbarę. Ich syn Robert był tenisistą klubu KS Nadwiślan, uprawiał też łyżwiarstwo figurowe w KS Krakowianka. Wnuczki, Agnieszka i Urszula, są światowej klasy tenisistkami.

Plan imprezy:

sobota:

8:30 - 9:30 zapisy

9:30 -10:00 losowanie

10:00 start gier

18:00 zakończenie gier

niedziela:

9:00 złożenie kwiatów na grobie śp. Władysława Radwańskiego (Cmentarz Rakowicki)

10:00 -12:30 rozgrywki

13:00 zakończenie turnieju

Kategorie turniejowe:

1.VIP (debel losowany)

2. Kat. kobiet (singiel lub debel losowany)

3. STO (rodzice, nauczyciele, absolwenci STO64 oraz przyjaciele Pana Władka (seniorzy) debel

4. Uczniowie STO 64 szkoła podstawowa klasy 4-6 (gra indywidualna)

5. Uczniowie STO 64 gimnazjum i liceum (gra indywidualna)

Zapisy odbędą się w sobotę 4.06, w godz. 8:30-9:30, na kortach WKS Wawel. Wpisowe: 30 zł (nie obowiązuje nauczycieli oraz uczniów STO64). Patronat honorowy nad turniejem objęła Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie.

Więcej informacji na stronie turnieju: http://wladyslawradwanski.com/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje