Reklama

Reklama

II Memoriał Władysława Radwańskiego: "Grając w tenisa trzeba ćwiczyć gamy"...

II Tenisowy Memoriał Władysława Radwańskiego, rozegrany na kortach Wawelu Kraków 30 i 31 maja 2015 roku, miał w tym roku charakter sportowego pikniku. Zwycięzców było wielu, bo grano głównie deble i to aż w sześciu kategoriach.

Obok doświadczonych tenisistów amatorów na kortach walczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących Samodzielnego Towarzystwa Oświatowego 64 i. Juliusza Słowackiego - głównego organizatora imprezy, którego pedagogiem był zmarły przed dwoma laty Pan Władysław, dziadek naszych wspaniałych tenisistek, Agnieszki i Urszuli.

W kategorii VIP, uznawanej za główną, zwyciężyli Janusz Bem i Mateusz Ligocki, a w kategorii senior: Leszek Kowanek i Stanislaw Kozłowski. Rywalizację w deblu pań wygrały siostry Joanna i Anna Gawin. W kategorii rodzice-nauczyciele-absolwenci STO64 wygrał mikst: Jolanta Budzowska - Robert Telega. Wśród dzieci w kategorii szkoła podstawowa zwyciężyła Konstancja Dańko, a w kategorii gimnazjum-liceum: Maciej Misior.

Reklama

- Pogoda dopisała, było dużo niezłego tenisa, no i to, co zawsze podkreślał i o co zabiegał Tata - uśmiech szczęścia na twarzach dzieci -powiedział podczas uroczystości wręczania nagród pomysłodawca i współorganizator memoriału, Robert Piotr Radwański. - Ja jednak wciąż marzę o tym, żeby w przyszłości częścią memoriału był prawdziwy turniej dla młodych, kilkunastoletnich tenisowych talentów. Jeszcze nie złożyłem broni! - dodał.

- Wielopokoleniowe spotkanie pod patronatem naszego wspaniałego pedagoga i świetna zabawa - to było naszym głównym celem. I udało na się to osiągnąć! - podsumował krótko memoriałowe spotkanie Filip Walkowicz, absolwent STO 64, jeden z organizatorów memoriału.

Z kolorowych tablic przygotowanych przez uczniów przemówiły do wszystkich uczestników i gości imprezy wspomnienia o Władysławie Radwańskim. Takie jak to:" Na radach pedagogicznych wypowiadał się bardzo długo i szczegółowo... Zależało mu na uczniach" (Magdalena Sroka) albo to: "Pan Władysław Radwański był człowiekiem całkowicie oddanym sprawie krzewienia sportu. Był świetnym pedagogiem, przedstawicielem starej, dobrej szkoły" (Adam Musiał), czy takie pożegnalne: "Przed odejściem powiedział, że miał ciekawe życie, ceni to, czego dokonał, jest mocno spełniony i gotowy na odejście..." (Zdzisław Bednarek).

Były też ulubione powiedzonka Pana Władzia: "Słuchaj no, kotusiu....", "Proszę ja ciebie, jest taka sprawa...", a także i takie, które można powtarzać w nieskończoność wszystkim grającym w tenisa: "Grając w tenisa trzeba, jak pianista, ćwiczyć gamy: forhend, bekhend, w kółko"!

Jedną z atrakcji memoriału był udział w uroczystym zakończeniu imprezy Urszuli Radwańskiej, którą cały czas otaczał tłum fanów - każdy chciał mieć z nią fotkę. I prawie wszystkim się to udało!


zm

II Tenisowy Memoriał Władysława Radwańskiego, Kraków, korty Wawelu, 30-31 maja 2015 r. Wyniki:

- kategoria VIP (deble):

1.     Janusz Bem, Mateusz Ligocki

2.     Tomasz Prędotka, Kacper Janik

3.     Tomasz Kwinta, Leszek Pilat; Marek Lewicki, Zbigniew Makuch

- kategoria senior (deble):

1.     Leszek Kowanek, Stanisław Kozłowski

2.     Józef Caputa, Kazimierz Chojnacki

3.     Zygmunt Moszkowicz, Zbigniew Pietruczuk

- kobiety (deble):

1. Joanna i Anna Gawin

2. Dominika Klimas, Anna Wróbel

3 Jolanta Budzowska, Julia Mlost

- kategoria rodzice-nauczyciele-wychowankowie SPO 64 (debel mix):

1. Jolanta Budzowska, Robert Telega

2. Michał Pasowicz, Filip Walkowicz

3. Marta Walczak, Magdalena Zielińska-Walkowicz

- kategoria szkoła podstawowa SPO 64 (single):

1. Konstancja Dańko

2. Ignacy Popławski

3. Mikołaj Wójtowicz; Jakub Trzciński

- kategoria gimnazjum-liceum SPO 64 (single):

1. Maciej Misior

2. Jan Bolek

3. Michał Bochenek; Jan Frycz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje