Reklama

Reklama

​I Memoriał Władysława Radwańskiego: Tenis i przyjaciele

Tenis i pamięć o zmarłym przed rokiem wspaniałym sportowcu, trenerze i wychowawcy przyciągnęły w miniony weekend niemal 70 grających i kilkuset kibiców na krakowskie korty WKS Wawel, na których rozegrano I Tenisowy Memoriał Władysława Radwańskiego, dziadka naszych najlepszych tenisistek. Agnieszka Radwańska zadebiutowała w nowej roli - wręczała nagrody.

Na kortach nie zabrakło sióstr Radwańskich, które tym razem wystąpiły jednak w nieco innych rolach: w sobotę  Urszula wzięła udział w losowaniu zawodników, a w niedzielę Agnieszka wręczała nagrody zwycięzcom.

Turniej rozgrywano na pięciu kortach w czterech kategoriach.  W finale głównego turnieju VIP Hendrik Boetteher i Tomasz Kaliski pokonali po zaciętym boju debel Jan Nowak, Jacek Pajdak 6:3, 6:4. Jeszcze bardziej zacięty był finał w kategorii VIP senior, w którym Wojciech Litwicki i Józef Caputa wygrali z Januszem Mączką i Kazimierzem Chojnackim  6:3, 3:6, 16:14!

Reklama

Nagrodę Fair Play odebrał Marek Maj - za pożyczenie rakiety przeciwnikowi, z którym... przegrał w deblu.

Łącznie w dwa dni rozegrano ponad 80 tenisowych meczów, niektóre na naprawdę wysokim poziomie. W jednym z pokazowych debli  wystąpił nawet Marcin Daniec - w parze z doktorem Janem Paradowskim  "Pogodę załatwił Władek" - mówili najbliżsi przyjaciele Władysława Radwańskiego, którzy stawili się w komplecie. Specjalne medale okolicznościowe dla zwycięzców zaprojektował prof. Piotr Suchodolski.

Z Niemiec  przybyła ekipa przyjaciół rodziny Radwańskich z Gronau: Hendrik Boetteher, Wolfgang Nolze i Karsten Rulle, w koszulkach z polskimi napisami i zdjęciami rodziny - dziadka, ojca i sióstr Radwańskich.

W trakcie memoriału były też momenty wzruszające, jak ten na cmentarzu Rakowickim w sobotę rano przy grobie Władysława Radwańskiego, czy podczas wspaniałego koncertu, jaki dała na zakończenie pianistka Weronika Krówka, wykonując utwory Rachmaninowa, Szopena, Liszta i Czajkowskiego.

- W przyszłym roku głównym organizatorem memoriału będzie prawdopodobnie ZSO STO 64 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Chcemy, by był to duży turniej tenisowy dla dzieci. Oczywiście, będzie również kategoria VIP , no i rodzina Radwańskich jako współorganizator - powiedział nam Robert Piotr Radwański, ojciec i pierwszy trener naszych najlepszych tenisistek, pomysłodawca i główny organizator zawodów.

- Bardzo się cieszę, że właśnie w taki sposób - aktywnie, na kortach, w sportowej rywalizacji  mogliśmy uczcić pamięć naszego ukochanego pana Władzia, który był niezwykłym panem od wuefu, nauczycielem tenisa, hokeja, który uczył nas jeździć na nartach, z którym jeździliśmy na obozy, naszego wielkiego przyjaciela - powiedział  Filip  Walkowicz zaraz po odebraniu nagrody za zwycięstwo w kategorii absolwentów ZSO STO 64 .

Igor Wójtowicz i Bartek Parzyński  z działającej na kortach WKS Wawel Akademii Tenisowej "KrakTenis" podsumowali zgodnie: - Przez dwa dni  turnieju udało się połączyć klimat pełnej wspomnień refleksji o panu Władysławie, ze sportową rywalizacją.  Jesteśmy dumni z tego, że imprezę rozegrano właśnie u nas.

I Memoriał Władysława Radwańskiego, 30-31 sierpnia 2014 r., Kraków. Wyniki:

- kategoria VIP:

1.   Hendrik Boetteher, Tomasz Kaliski

2.   Jan Nowak, Jacek Pajdak

3.  Bartłomiej Ptak, Stanisław  Obidowicz

- kategoria VIP senior:

1.  Wojciech Litwicki, Józef Caputa

2.  Janusz Mączka, Kazimierz Chojnacki

3.  Wojciech Skrzyński,  Andrzej Łobodziński

- kobiety:

1. Małgorzata Andrzejczuk

2. Magdalena Walkowicz

3. Dominika Klimas

- absolwenci ZSO STO 64:

1.  Filip Walkowicz

2.  Jacek Trzciński

3.  Wojciech Pietrzyk

Organizatorami I Memoriału Władysława Radwańskiego byli: rodzina Radwańskich, Zespół Szkół Ogólnokształcących STO 64 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Stowarzyszenie Absolwentów "Stradom 10" Szkół STO 64 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz KrakTenis;  sponsorami: rodzina Radwańskich, firma Klonex, Akademia Tenisowa "KrakTenis", a imprezie  patronowali: Solidarność Małopolska, tygodnik "W Sieci" i INTERIA.PL.

Autor: Zygmunt Moszkowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje