Reklama

Reklama

Fibak: Navratilova to sensacyjny, ale znakomity wybór Radwańskiej

- To znakomity, choć sensacyjny wybór - mówi RMF FM Wojciech Fibak o nawiązaniu współpracy przez Agnieszkę Radwańską i Martinę Navratilovą. Słynna niegdyś tenisistka ma dołączyć do sztabu trenerskiego Polki.

Maciej Jermakow: Martina Navratilova to właściwa osoba na właściwym miejscu?

Reklama

Wojciech Fibak: - Tak, to jest znakomity, sensacyjny wręcz wybór. Myśleliśmy wcześniej raczej o Martinie Hingis. Navratilova nigdy wcześniej oficjalnie takiej funkcji nie pełniła. Choć mogło się wydawać, że jakaś współpraca z Czeszkami, czy Słowaczkami była - Martina często siedziała na trybunach.

Czym dokładnie zajmuje się taki "tenisowy doradca"?

- To bardzo ważna rola - pomoc nie tylko techniczna, taktyczna, ale też wsparcie mentalne, które jest bardzo ważne dla tenisistki. To też dodatkowa mobilizacja - sam fakt, że Martina będzie dopingować Agnieszkę, może dodać jej skrzydeł.

Nad jakimi elementami gry Radwańskiej może popracować Navratilova?

- Agnieszka jest takim małym geniuszem tenisa, zarówno pod względem techniki i taktyki. Polka słynie ze sprytu, jest chyba obecnie najciekawiej grającą zawodniczką. Ale mimo wszystko takie wsparcie może doprowadzić Agnieszkę jeszcze wyżej, być może do zwycięstwa w turnieju wielkoszlemowym.

Jak mogą wyglądać szczegóły finansowe takiej współpracy?

- Navratilova może mieć jakieś podstawowe gwarancje, pokrycie kosztów, a później jakieś procenty z wygranych.

Czytaj też na rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska | Martina Navratilova | Wojciech Fibak | tenis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje