Reklama

Reklama

Fed Cup: Polska remisuje z Belgią 1:1 po pierwszym dniu barażu

Polskie tenisistki remisują 1:1 w barażowym meczu z Belgią w rywalizacji o Fed Cup. Na twardym korcie hali w Koksijde swój pojedynek wygrała Agnieszka Radwańska, ale później porażkę poniosła jej siostra - Urszula. Stawką jest awans do Grupy Światowej II.

Po południu młodsza z sióstr musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej Kirsten Flipkens. 27-letnia tenisistka z Belgii nie oddała Polce seta, wygrywając 6:4, 6:3.

Wcześniej, w meczu otwarcia, Agnieszka poradziła sobie gładko z Alison van Uyvanck (6:2, 6:4). Było to drugie w karierze zwycięstwo krakowianki nad 19-letnią rywalką.

W drugim dniu rywalizacji w Koksijde dojdzie do rewanżowych pojedynków w singlu. Najpierw Agnieszka Radwańska zagra z Flipkens, a następnie Urszula z van Uytvanck.

Na koniec zaplanowany jest jeszcze mecz debli, do którego kapitan Tomasz Wiktorowski zgłosił w losowaniu młodszą z krakowskich sióstr i Alicję Rosolską. Po drugiej stronie siatki staną Ysaline Bonaventure i An-Sophie Mestach.

Reklama

Przed rozpoczęciem poszczególnych spotkań możliwe są roszady w składach, które muszą być zgłoszone najpóźniej na pół godziny przed startem rywalizacji. Skład Polek uzupełnia Katarzyna Piter (331. na świecie), natomiast strona belgijska zgłosiła do losowania cztery swoje zawodniczki.

Wynik pierwszych meczów spotkania Belgia - Polska i program na niedzielę:

Alison van Uytvanck - Agnieszka Radwańska 2:6, 4:6

Kirsten Flipkens    - Urszula Radwańska   6:4, 6:3

niedziela - gra pojedyncza

Kirsten Flipkens - Agnieszka Radwańska

Alison van Uytvanck - Urszula Radwańska

niedziela - gra podwójna

Ysaline Bonaventure, An-Sophie Mestach - Urszula Radwańska, Alicja Rosolska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL