Reklama

Reklama

Fed Cup - Polki awansowały do barażu o elitę po wygranej ze Szwecją

Polskie tenisistki pokonały Szwedki 3-2 w meczu pierwszej rundy Grupy Światowej II Fed Cup (Pucharu Federacji) i awansowały do barażu, którego stawką będzie przyszłoroczny występ w elicie. O triumfie "Biało-czerwonych" w Boras zdecydował pojedynek deblowy.

W grze podwójnej Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska bez większych problemów pokonały Johannę Larsson i Sofię Arvidsson 6:2, 6:2.

Pierwotnie w kończącej mecz na twardym korcie w hali w Boras grze podwójnej kapitan Polek Tomasz Wiktorowski desygnował do gry specjalizującą się w deblu Rosolską i Paulę Kanię. Ekipę "Trzech Koron" miały reprezentować zaś mniej znane ze Szwedek Hilda Melander i Rebecca Peterson. Ze względu na wagę spotkania jednak do walki posłano wyżej notowane Larsson i Arvidsson, a u "Biało-czerwonych" w składzie pojawiła się "Isia".

Reklama

W ten sposób wymienione trzy zawodniczki rozegrały tego dnia po dwa mecze. Radwańska pokonała wcześniej w singlu Larsson w dwóch setach, a Arvidsson pewnie wygrała z Katarzyną Piter.

Dzięki zwycięstwu odniesionemu w Boras, Polki w kwietniowym barażu o awans do Grupy Światowej I spotkają się z jednym z zespołów, które będą się bronić przed spadkiem z niej.

"Biało-czerwone" ostatni występ w elicie zanotowały 20 lat temu, gdy liczba rywalizujących w niej uczestników była czterokrotnie większa niż obecnie. W 1994 roku o trofeum walczyło 32 drużyny narodowej, a teraz jest ich osiem.

Wynik meczu pierwszej rundy Grupy Światowej II Fed Cup:

Szwecja - Polska 2-3

niedziela

Johanna Larsson - Agnieszka Radwańska 4:6, 1:6

Sofia Arvidsson - Katarzyna Piter 6:2, 6:1

Johanna Larsson, Sofia Arvidsson - Agnieszka Radwańska, Alicja Rosolska 2:6, 2:6

sobota

Johanna Larsson - Katarzyna Piter 6:1, 6:2

Sofia Arvidsson - Agnieszka Radwańska 1:6, 1:6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje