Reklama

Reklama

Fed Cup - Hiszpanki faworytkami meczu z Polską

Media w Hiszpanii uznają tenisistki tego kraju za faworytki sobotnio-niedzielnego pojedynku w Pucharze Federacji z Polską. Wskazują, że przewaga nad rywalkami opiera się na grze na kortach ziemnych i występie przed własną publicznością.

Dziennik "As" odnotowuje, że Hiszpanki mają bardziej wyrównany od Polek pod względem umiejętności zespół. Przyznaje jednak, że indywidualnie plasują się one na gorszych pozycjach w światowych rankingach.

Hiszpańskie media zgodnie twierdzą, że niekwestionowaną liderką Polek jest Agnieszka Radwańska, i to od jej postawy zależeć będzie rezultat pojedynku rozgrywanego na kortach w Barcelonie.

"Radwańska to trzecia rakieta świata i najlepsza tenisistka w Polsce. To głównie dzięki niej we wcześniejszej fazie rywalizacji Pucharu Federacji nasze aktualne rywalki wyeliminowały zespół Szwecji" - odnotował madrycki dziennik.

Reklama

W czwartkowym wydaniu "As" zacytował przebywającą już w Barcelonie Agnieszkę Radwańską, która również uważa za faworyta sobotnio-niedzielnego meczu Hiszpanię. Polka przypomniała, że podopieczne Conchity Martinez grają bardzo dobrze na korcie ziemnym, a ich dodatkowym atutem będzie miejscowa publiczność.

Hiszpańscy komentatorzy twierdzą, że na niekorzyść gospodyń działać może jednak absencja czołowych tenisistek tego kraju Carli Suarez Navarro i Garbine Muguruzy Blanco.

Dziennik "Mundo Deportivo" pisze, że słynna kapitan Hiszpanek Conchita Martinez spodziewa się bardzo wyrównanego pojedynku z Polską. Dawna gwiazda światowego tenisa uważa, że o zwycięstwie i awansie do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Federacji może zadecydować pojedynek deblowy.

"Musimy być bardzo inteligentne w grze i skoncentrowane na zdobywaniu każdego punktu, bez względu na to, kto jest po drugiej stronie siatki. Radwańska i jej koleżanki są bardzo dobrymi zawodniczkami, ale nasze tenisistki również mają ogromny potencjał" - stwierdziła Conchita Martinez.

Udany baraż "Biało-czerwonych" w Barcelonie może zapewnić Polkom historyczny awans do Grupy Światowej I Pucharu Federacji. Mecze rozegrane w sobotę i niedzielę będą drugim starciem z ekipą Hiszpanii w Pucharze Federacji. W 2010 r. zespoły zmierzyły się ze sobą w Sopocie walcząc o utrzymanie w Grupie Światowej II. Polki uległy wówczas Hiszpankom 1:4.

Poza Polską i Hiszpanią o awans do Grupy Światowej I zagrają Argentyna z Rosją, Kanada ze Słowacją, a także Stany Zjednoczone z Francją.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy