Reklama

Reklama

Fed Cup: Agnieszka Radwańska kontra van Uytvanck na otwarcie

Agnieszka Radwańska zagra z Alison van Uytvanck w meczu otwierającym spotkanie Belgia - Polska w tenisowych rozgrywkach o Fed Cup. Stawką barażu, rozgrywanego w sobotę i niedzielę na twardym korcie w hali w Koksijde, będzie awans do Grupy Światowej II.

Będzie to drugi pojedynek tych zawodniczek, bowiem trafiły na siebie już przed rokiem w maju. Na korcie ziemnym w ćwierćfinale turnieju WTA Tour w Brukseli, krakowianka wygrała pewnie 6:2, 6:1. 24-letnia Polka jest obecnie czwarta w rankingu tenisistek, a młodsza od niej o pięć lat rywalka to numer 183. na świecie.

Po nich na kort wyjdą w sobotę młodsza z sióstr Radwańskich, 22-letnia Urszula, sklasyfikowana na 32. miejscu, a także starsza o pięć lat Kirsten Flipkens - 22.

W tym przypadku będzie to trzeci mecz tych tenisistek, a bilans dotychczasowych - również na twardej nawierzchni - jest remisowy 1-1. Za pierwszym razem, w 2009 roku w hali w Luksemburgu, lepsza okazała się Belgijka 6:4, 6:3. Natomiast Polka wygrała w 2011 roku w Dubaju 7:6 (7-5), 6:2.

Reklama

W drugim dniu rywalizacji w Koksijde dojdzie do rewanżowych pojedynków w singlu. Najpierw Agnieszka Radwańska zagra z Flipkens, a następnie Urszula z van Uytvanck.

Na koniec zaplanowany jest jeszcze mecz debli, do którego kapitan Tomasz Wiktorowski zgłosił w losowaniu młodszą z krakowskich sióstr i Alicję Rosolską. Po drugiej stronie siatki staną Ysaline Bonaventure i An-Sophie Mestach.

Przed rozpoczęciem poszczególnych spotkań możliwe są roszady w składach, które muszą być zgłoszone najpóźniej na pół godziny przed startem rywalizacji. Skład Polek uzupełnia Katarzyna Piter (331. na świecie), natomiast strona belgijska zgłosiła do losowania cztery swoje zawodniczki.

Gospodynie wystąpią w weekend bez Yanina Wickmayer, 35. w rankingu WTA Tour, która odrzuciła powołanie kapitan Ann Devries, bo przed częścią sezonu na kortach ziemnych nie chciała grać na twardej nawierzchni.

Będzie to drugie spotkanie tych zespołów. Poprzednie odbyło się w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy, w 2010 roku, w pierwszej rundzie w Grupie Światowej II. Debiutujące w tym gronie Polki przegrały 2:3. Agnieszka Radwańska wygrała wówczas z Flipkens w sobotę, ale przegrała z Wickmayer w niedzielę. Natomiast Marta Domachowska poniosła porażki z obydwoma rywalkami, a debel, już bez większego znaczenia, rozgrywano przy stanie 1:3.


Zwycięstwo oznacza prawo gry w przyszłym roku w Grupie Światowej II. Przegrana drużyna wystąpi za to w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej.

Plan spotkania Belgia - Polska:

sobota - gra pojedyncza

Alison van Uytvanck - Agnieszka Radwańska

Kirsten Flipkens  - Urszula Radwańska

niedziela - gra pojedyncza

Kirsten Flipkens - Agnieszka Radwańska

Alison van Uytvanck - Urszula Radwańska

niedziela - gra podwójna

Ysaline Bonaventure, An-Sophie Mestach - Urszula Radwańska, Alicja Rosolska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje