Reklama

Reklama

Australian Open: Radwańska i Przysiężny zagrają o trzecią rundę

Rozstawiona z numerem piątym Agnieszka Radwańska i Michał Przysiężny są wśród tenisistów, którzy w czwartek wystąpią w drugiej rundzie singla wielkoszlemowego turnieju Australian Open, odbywającego się na twardych kortach w Melbourne.

Spotkanie Radwańskiej z Białorusinką Olgą Goworcową - podobnie jak poprzedni pojedynek krakowianki - rozegrane zostanie na Hisense Arena. Będzie to trzeci mecz tego dnia na drugim co do wielkości korcie Melbourne Park.

Rozgrywki rozpoczynają się o godzinie 1 w nocy czasu polskiego.

Piąta w rankingu WTA Tour Polka i sklasyfikowana na 98. pozycji Goworcowa zmierzą się po raz czwarty w karierze. Lepszy bilans ma "Isia", która zwyciężyła dwukrotnie. W meczach na twardej nawierzchni jest jednak remis.

Radwańska zadeklarowała we wtorek, że za cel obrała sobie powtórzenie najlepszego wyniku w Australian Open, czyli dotarcie do ćwierćfinału. Udało jej się to czterokrotnie (2008, 2011-13).

Reklama

Starsza o rok Białorusinka ma skromniejsze osiągnięcia pod tym względem - w dwóch ostatnich edycjach imprezy odpadła w drugiej rundzie.

W drugim meczu na korcie numer osiem publiczności w Melbourne zaprezentuje się 64. na światowej liście Przysiężny, który dwa dni temu wygrał pierwsze w karierze spotkanie w głównej drabince tej imprezy.

W czwartek jego rywalem będzie sklasyfikowany na 119. pozycji Francuz Stephane Robert, który w turnieju głównym znalazł się jako "lucky loser" (przegrał wcześniej w ostatniej rundzie kwalifikacji). Będzie to ich trzeci pojedynek, dotychczas każdy wygrał po jednym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje