Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska wyeliminowana przez Azarenkę

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska przegrała 3:6, 3:6 z aktualną liderką rankingu tenisistek Białorusinką Wiktorią Azarenką w półfinale turnieju WTA Tour na twardych kortach w Dausze (z pulą nagród 2,37 mln dol.).

Zobacz zapis relacji z meczu Agnieszka Radwańska - Wiktoria Azarenka

23-letnia krakowianka po raz drugi z rzędu, a trzeci w karierze dotarła w Katarze do tej fazy (po raz pierwszy w 2008 roku). Stawką meczu był czek na 213 tysięcy dolarów oraz 620 punktów w rankingu (Polka obroniła już 395 za ubiegłoroczny wynik).

W pierwszych dwóch gemach własne podanie nie było atutem. Najpierw Azarenka przełamała Radwańską,  potem to samo zrobiła Polka. Mocne uderzenia Białorusinki nie zawsze robiły wrażenie na krakowiance, która grała mądrze i precyzyjnie. Azarenka miała na początku więcej niewymuszonych błędów. Nasza zawodniczka wygrała trzeciego gema przy swoim serwisie.

Reklama

Czwartego gema do zera wygrała Azarenka. W piątym Polka miała duży problem z pierwszym serwisem. Popełniła podwójny błąd serwisowy, a słabe drugie podania spotykały się z mocnymi returnami Białorusinki, która znów przełamała "Isię" i objęła prowadzenie 3:2.

Szósty gem też padł łupem Azarenki. W siódmym, przy własnym podaniu Agnieszka odzyskała równowagę, poprawiła serwis i nie pozwoliła odskoczyć rywalce na trzy gemy. Białorusinka wygrała jednak kolejny gem, a na koniec znów przełamała Polkę i wygrała seta do trzech.

Azarenka wygrała trzy pierwsze gemy w drugim secie i sytuacja Radwańskiej była już beznadziejna, zwłaszcza że Białorusinka w tym momencie dyktowała warunki gry, a Polka tylko od czasu do czasu pokazywała najwyższą klasę.

W przerwie trener Tomasz Wiktorowski radził Agnieszce, by zaatakowała odważniej i spróbowała przejąć inicjatywę. Na chwilę poskutkowało. Radwańska wygrała własne podanie i zrobiło się 1:3.

Piąty gem w tym secie zapisała na swym koncie Azarenka. Radwańska jeszcze odpowiedziała przy własnym serwisie, walczyła też w kolejnym gemie, ale rozgrywająca znakomite spotkanie Wiktoria odskoczyła na 5:2. Radwańska pokazała jeszcze kawałek dobrego tenisa, ale ostatecznie przegrała ponownie 3:6.


Był to 15 pojedynek tych zawodniczek, a bilans jest zdecydowanie korzystny dla Azarenki 12-3, a na twardej nawierzchni 9-2.

Mimo wygranej Białorusinka straci w poniedziałek prowadzenie w klasyfikacji WTA Tour na rzecz Amerykanki Sereny Williams.

Tenisistka z USA, rozstawiona z numerem drugim, wygrała w drugim półfinale z Rosjanką Marią Szarapową (nr 3.) 6:3, 6:2.

Wyniki półfinałów turnieju w Dausze:

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) - Agnieszka Radwańska (Polska, 4) 6:3, 6:3

Serena Williams (USA, 2) - Maria Szarapowa (Rosja, 3) 6:3, 6:2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje