Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska - walka z Szarapową jak przedwczesny finał!

Dzisiaj o godz. 13 rozpocznie się starcie Agnieszki Radwańskiej z Marią Szarapową w ramach ćwierćfinału turnieju WTA w Stuttgarcie. Sądząc po statystyce dotychczasowych spotkań, dla naszej zawodniczki ten mecz jest jak przedwczesny finał!

INTERIA.PL ZAPRASZA NA RELACJĘ NA ŻYWO!

Na polu walki w Niemczech oprócz Radwańskiej i Szarapowej zostały jeszcze: Swietłana Kuźniecowa, Ana Ivanović, Jelena Janković, Aliza Klejbanowa, Carla Suarez Navarro i Sara Erani. Z każdą z tej szóstki "Isia" w ostatnim czasie radzi sobie na tyle dobrze, że byłaby faworytką ewentualnego półfinału i finału. Problem w tym, że najpierw trzeba tam dotrzeć!

Dotychczasowy bilans pojedynków Radwańskiej z Szarapową jest wielce korzystny dla Rosjanki: 8-2. Co więcej, obie panie spotkały się tylko dwa razy na korcie ziemnym i obydwie konfrontacje "Masza" wygrała. Szczególnie bolesna dla nas była przegrana przed trzema laty w 1/8 finału Rolanda Garrosa, po zaciętym boju: 6-7 (4), 5-7. 

Na ziemi decyduje często siła, więc wyższa, dysponująca mocniejszym uderzeniem Maria jest w nieco lepszej sytuacji. Agnieszka nadrabia wrodzonym talentem, perfekcyjną techniką, spokojną głową, a także najszybszym na świecie reagowaniem na to, co się dzieje na korcie.

- Agnieszka jest wyżej ode mnie w rankingu, jest światową "trójką" nie przez przypadek, więc to ona jest faworytką - uważa Maria Szarapowa. - Ale ja lubię takie wyzwania. Będę musiała pokazać swój najlepszy tenis, jeśli chcę awansować do półfinału. 
Podobnie myśli nasza tenisistka, zatem będzie się działo!

Reklama

Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa w piątek o godz. 13 (transmisja w TVP Sport).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL