Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska - Tatjana Maria 6:1, 6:2 w turnieju WTA w Tiencinie

Agnieszka Radwańska pokonała Niemkę Tatjanę Marię 6:1, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju WTA w chińskim Tiencinie (pula nagród 500 tys. dolarów). Polka broni tytułu wywalczonego przed rokiem.

Rywalką najlepszej polskiej tenisistki w drugiej rundzie będzie Rosjanka Jewgienija Rodina, która pokonała Amerykankę Christinę McHale 6:1, 5:7, 6:0. Najtrudniejszą rywalką Polki do zwycięstwa w Tiencinie wydaje się być Swietłana Kuźniecowa (7. pozycja w rankingu). Triumfatorka turnieju zdobędzie 280 punktów i 111 tys. dolarów.

Radwańska przystąpiła do turnieju w Tiencinie trzy dni po wygraniu China Open w Pekinie. Polka zajmuje trzecie miejsce w rankingu WTA, a Niemka jest 109. Większe sukcesy odnosiła w deblu (wygrała dwa turnieje). W grze pojedynczej największym jej osiągnięciem był awans do trzeciej rundy Wimbledonu w 2015 roku.

Reklama

Tenisistki walczyły ze sobą wcześniej dwukrotnie i oba spotkania gładko wygrała Polka.

Radwańska rozpoczęła jak na faworytkę przystało - pierwszego gema serwisowego wygrała bez straty punktu, a po chwili miała trzy break pointy i drugiego z nich wykorzystała. Niemka prowadziła w kolejnym gemie 30:15, lecz Polka błyskawicznie odpowiedziała i wykorzystała atut swojego podania.

Bardziej wyrównany przebieg miał czwarty gem, ale nasza tenisistka po raz drugi przełamała serwis rywalki. Za trzecim razem Niemce udało się wygrać gema, lecz już po chwili  - po niespełna 27 minutach gry - Radwańska asem zakończyła pierwszego seta.

Maria sprawiła Radwańskiej większe problemy na początku drugiej partii. Rozpoczęła ją od wygrania swojego gema serwisowego, a w kolejnym uległa dopiero po walce na przewagi. Polka objęła prowadzenie w drugim secie przełamując serwis przeciwniczki w trzecim gemie.

Przy stanie 4:2 Agnieszka po raz drugi w drugim secie wygrała gema przy podaniu przeciwniczki i serwowała po zwycięstwo w całym spotkaniu. Radwańska błyskawicznie wypracowała sobie trzy piłki meczowe, ale Maria wszystkie obroniła! W tym momencie Polka popisała się drugim asem, ale spotkanie zakończyła po chwili wykorzystując piątą piłkę meczową po godzinie gry.

Oprócz Radwańskiej, w najlepszej "16" jest również Magda Linette (98.). Na otwarcie zawodów wygrała z Serbką Niną Stojanović 7:6 (8-6), 6:0, a teraz zmierzy się z Alison Riske (56.) ze Stanów Zjednoczonych.

1. runda:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:1, 6:2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama