Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska skomentowała napad na Petrę Kvitovą

Petra Kvitova została raniona nożem przez złodzieja, który włamał się do jej domu w Czechach. Konieczna była operacja. Dramat Kvitovej mocno poruszył najlepszą polską tenisistkę – Agnieszkę Radwańską.

"Myślami jestem z Petrą Kvitovą. Straszna wiadomość" - napisała na swoim Twitterze Radwańska.

Kvitova została zaatakowana przez złodzieja we wtorek rano. Mężczyzna wdarł się do jej domu, udając technika sprawdzającego bojlery. Tenisistka została ranna w wyniku szarpaniny z przestępcą.

"Przy próbie samoobrony zostałam zraniona w lewą rękę. Jestem zszokowana, ale na szczęście żyję. Rana jest dotkliwa i będę potrzebowała pomocy specjalistów, ale jeśli mnie znacie, to wiecie, że jestem silna i będę walczyć" - napisała na Twitterze Kvitova po wypadku.

Reklama

Kvitova została raniona w lewą rękę, w której trzyma rakietę. Włamywacz wciąż nie został schwytany. 

Josef Krause, specjalista z praskiej kliniki, który zajmuje się ręką Petry, stwierdził, że rany są poważne, terapia może trwać nawet kilka miesięcy, ale powrót do pełnej sprawności kończyny tenisistki jest realny. Krause przeprowadził operację Kvitovej we wtorkowy wieczór, w miejscowości Vysoke nad Jizerou. Interwencja chirurgiczna trwała cztery godziny.

Petra została napadnięta w jej domu, w Prościejowie, w Czechach, na Morawach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL