Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska rozpoczyna walkę w US Open

W poniedziałek rozpoczyna się wielkoszlemowy turniej US Open. Pierwszego dnia zawodów zaprezentuje się Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem czwartym Polka zmierzy się z Kanadyjką Sharon Fichman.

Spotkanie Radwańskiej z Fichman zaplanowano jako pierwszy mecz na Louis Armstrong Stadium - drugim co do wielkości korcie spośród obiektów, na których rozgrywany jest US Open. Konfrontacja będącej piątą rakietą świata krakowianki z 112. na światowej liście Kanadyjką powinna rozpocząć się o godz. 17 czasu polskiego. Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi tenisistkami.

Jak na razie granicą nie do przejścia w tych zawodach jest u 25-letniej Radwańskiej 1/8 finału, do której dotarła czterokrotnie (2007-08 i 2012-13). Młodsza o dwa lata Fichman tylko raz - w ubiegłym roku - wystąpiła w turnieju głównym i zakończyła udział na meczu otwarcia.

Reklama

Z Polaków w singlu spotkania pierwszej rundy w kolejnych dniach rozegrają jeszcze Jerzy Janowicz, Paula Kania i Katarzyna Piter. Obie te tenisistki debiutują w głównej drabince US Open.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL