Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska. Razem z Urszulą pomogły potrzebującym

Agnieszka i Urszula Radwańskie - najlepsze polskie tenisistki znowu nie szczędziły grosza, by pomóc biednym. Po raz kolejny wzięły udział w akcji "Szlachetna Paczka". Tenisistki zakupiły produkty dla dwóch rodzin w jednym z centrów handlowym w ich rodzinnym Krakowie.

- "Moja" rodzina to małżeństwo z czwórką dzieci. Mają niewiele pieniędzy miesięcznie na każdą osobę, a jedna z nich jest bardzo chora. Jest to rodzina wielodzietna, więc zakupiłam jak najwięcej rzeczy - powiedziała 24-letnia Agnieszka.

- "Moja" rodzina ma trójkę dzieci i też boryka się z problemami finansowymi i zdrowotnymi. Mam nadzieję, że będziemy w stanie im pomóc - dodała jeszcze 22-letnia Urszula.

Dziewczyny podjechały do kas z wypakowanymi wózkami - obdarowane rodziny na pewno znajdą wśród zakupionych produktów coś dla siebie. Urszula na "swoją" rodzinę wydała prawie 600 złotych, więcej niż wartość paczki przygotowanej dzisiaj w tej samej akcji przez piłkarzy Górnika. Agnieszka nie była gorsza od młodszej siostry - jej zakupy kosztowały jeszcze więcej.

Reklama

Tenisistki jak zwykle po sezonie przebywają w Krakowie. Agnieszka, piąta rakieta świata, przygotowuje się do startów na antypodach, które rozpocznie już 28 grudnia występem z Jerzym Janowiczem w Pucharze Hopmana, nieoficjalnych mistrzostwach świata zespołów mieszanych. Natomiast Urszula przechodzi rehabilitację po operacji barku. - Zastanawiam się nad startem w Australian Open, ale to nic pewnego - stwierdziła młodsza z sióstr Radwańskich. Międzynarodowe Mistrzostwa Australii w 2014 roku potrwają od 13 do 26 stycznia.

"Szlachetna Paczka" działa już 13 lat. Ponad 40 tysięcy wolontariuszy dotarło do najbiedniejszych rodzin w kraju. 250 tysięcy osób otrzymało "mądrą pomoc" - jak informują organizatorzy akcji.

Ponad 700 tys. osób przygotowało dary o łącznej wartości ponad 63 mln zł. W latach 2001-2012 "Szlachetna Paczka" zjednoczyła prawie milion osób.

Nie czekaj! Pomóż potrzebującym! Weź udział w akcji "Szlachetna Paczka"!

Michał Białoński, Paweł Pieprzyca

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL