Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska przegrała z Kvitovą w Stambule

Agnieszka Radwańska przegrała 4:6, 4:6 z Petrą Kvitovą w swym pierwszym meczu kończącego sezon turnieju WTA Championships (pula nagród 6 mln dol.) na twardym korcie w hali Sinan Erdem Arena w Stambule. Był to szósty pojedynek obu zawodniczek i piąte zwycięstwo Czeszki.

Zobacz zapis relacji z meczu Agnieszka Radwańska - Petra Kvitova

Spotkanie rozpoczęło się od przełamania Radwańskiej przez Kvitovą.  W drugim gemie krakowianka miała ogromną szansę na odrobienie strat. Prowadziła 40:0, by oddać gema rywalce. Dopiero trzeci padł łupem naszej zawodniczki. Czeszka popełniała mnóstwo niewymuszonych błędów, dzięki czemu nie udało się jej odskoczyć Radwańskiej.

Przy stanie 2:3 "Isia" zaczęła gema od rewelacyjnej obrony w beznadziejnej wydawało się sytuacji. Niestety to Kvitova objęła prowadzenie 4:2. Polka odpowiedziała wygraniem gema do zera.

Reklama

Dziewiątego gema Radwańska zaczęła od znakomitego skrótu, potem dołożyła asa serwisowego i wygrała to starcie do 15. Kvitova nie zmarnowała jednak atutu własnego podania i wygrała seta 6:4. Jedno przełamanie na początku wystarczyło Czeszce, by do końca kontrolować przebieg pierwszej partii.

Początek drugiego seta to festiwal przełamań - dwa na korzyść Kvitovej, jedno po stronie Radwańskiej. W czwartym gemie Petra nie oddała Agnieszce ani jednego punktu i objęła prowadzenie 3:1. Po chwili krakowianka też wygrała gema "na sucho".

Przy stanie 4:2 dla Kvitovej, Czeszka była o włos od kolejnego przełamania Polki i otwarcia sobie szerokiej drogi do wygrania seta i meczu. Radwańska obroniła się jednak w tym gemie i wciąż była w grze. Za moment czeska zawodniczka zakończyła asem kolejnego gema i prowadziła już 5:3 w drugim secie.

Polkę stać było na jeszcze jednego gema. Pasjonujący był ten dziesiąty, w którym Radwańska walczyła o przetrwanie, a Kvitova marnowała kolejne meczbole. Wreszcie widząc brak reakcji sędziów Czeszka przerwała akcję i poprosiła o challenge. Nie myliła się - aut Polki był wyraźny. Kvitova wygrała drugiego seta do czterech i zanotowała pierwsze zwycięstwo w turnieju.


Jak oceniasz grę Agnieszki Radwańskiej w Stambule?

W rozegranych dzisiaj spotkaniach, na inaugurację w Grupie Białej Białorusinka Wiktoria Azarenka (2.) wygrała 7:6, 6:2 z Włoszką Sarą Errani (6.), a w Grupie Czerwonej broniąca tytułu Amerykanka Serena Williams (1.) pokonała 6:3, 6:1 Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber (8.).

W środę wieczorem Radwańska zagra z Williams.

W turnieju WTA Championships grają wyłącznie najlepsze tenisistki sezonu. W tym roku brakuje jedynie trzeciej w rankingu Marii Szarapowej, która wycofała się z powodu kontuzji.

Wyniki wtorkowych meczów WTA Championships w Stambule:

Grupa Biała

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 2.) - Sara Errani (Włochy, 6.) 7:6, 6:2

Grupa Czerwona

Serena Williams (USA, 1.) - Angelique Kerber (Niemcy, 8.) 6:3, 6:1

Petra Kvitova (Czechy, 5.) - Agnieszka Radwańska (3.) 6:4, 6:4

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL