Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska pokonała Aleksandrę Krunić w Shenzhen

Agnieszka Radwańska udanie rozpoczęła sezon. Nasza tenisistka wygrała 6:4, 6:3 z Serbką Aleksandrą Krunić w pierwszej rundzie turnieju w chińskim Shenzhen. Mecz trwał 65 minut.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

W drugiej rundzie Polka zmierzy się z Chinką Shuai Zhang, która pokonała dziś 6:3, 6:3 Rosjankę Irinę Kromaczewą.

W piątek Radwańska wygrała z Włoszką Sarą Errani 6:1, 6:3 w finale pokazowego turnieju tenisowego w Hua Hin w Tajlandii. Potem od razu przeniosła się do Chin.

W pierwszej rundzie rozstawionej w numerem 1. Radwańskiej przyszło zmierzyć się z Serbką Krunić.

Reklama

Obie zawodniczki w pierwszym secie wygrywały gemy przy własnym podaniu, choć łatwiej przychodziło to naszej tenisistce, która dobrze serwowała.

Decydujący moment nastąpił przy prowadzeniu Radwańskiej 5:4. Wtedy doszło do pierwszego przełamania w meczu, na korzyść Agnieszki, która dzięki temu wygrała seta 6:4. Serbka co prawda obroniła dwa break-pointy, ale po niespełna półgodzinie gry musiała uznać wyższość Polki w tej partii.

Druga odsłona toczyła się podobnie jak pierwsza, ale tym razem nasza zawodniczka przełamała rywalkę wcześniej - na 4:2.

Otwarło jej to drogę do wygrania seta i meczu, choć nie było łatwo. Przy podaniu Radwańskiej Krunić prowadziła już 40:0, lecz Radwańska pokazała klasę. Obroniła trzy break-pointy i, zdobywając pięć punktów z rzędu, wygrała gema na 5:2.

Wydawało się, że Serbka się już nie podniesie, bo w kolejnym gemie przegrywała 0:40, ale tym razem to ona pokazała moc. Obroniła trzy piłki meczowe i doskoczyła na 3:5.

Przy swoim podaniu Radwańska już nie pozostawiła złudzeń, wygrywając gema do 15 i całą partię do trzech.

Wynik meczu I rundy:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1.) - Aleksandra Krunić (Serbia) 6:4, 6:3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL