Agnieszka Radwańska - Petra Kvitova 6:2, 6:3 w WTA Finals

Agnieszka Radwańska wygrała z Petrą Kvitovą 6:2, 6:3 w pierwszym swoim występie na turnieju WTA Finals w Singapurze (pula nagród 6,5 mln dol.). To dopiero drugie zwycięstwo Polki z Czeszką, zajmującą trzecią lokatę w rankingu.

Tutaj znajdziesz zapis relacji na żywo z meczu Radwańska - Kvitova

Tutaj znajdziesz zapis relacji w wersji mobilnej

W pierwszych gemach pierwszej partii obie tenisistki dość pewnie wykorzystywały atut własnego podania. W 6. gemie Polka po raz pierwszy stanęła przed szansą na przełamanie rywalki. Kvitova obroniła pierwszego break pointa, ale po chwili nie zdążyła do siatki po zagraniu Polki i Radwańska objęła prowadzenie 4:2.

W kolejnym gemie Czeszka popełniała błąd za błędem. Podobnie było po chwili, gdy serwowała. Wyrzucała piłkę na aut albo trafiała w siatkę nawet w sytuacjach, w których wydawało się, że musi zdobyć punkt.

Z kolei Radwańska grała na równym poziomie i wykorzystała problemy rywalki. Pierwszego seta wygrała 6:2.

Na początku drugiego seta Czeszka popełniała znacznie mniej niewymuszonych błędów. W 5. gemie przełamała nawet Radwańską, ale Polka błyskawicznie odrobiła stratę.

O ile wcześniej szczęście było po stronie Kvitovej, to w końcówce 7. gema uśmiechnęło się do Radwańskiej. Gdy broniła break pointa, piłka po jej zagraniu trafiła w taśmę i spadła na stronę przeciwniczki. W kolejnej akcji źle ustawiona Czeszka trafiła w siatkę i przegrywała 3:4.

Kvitova fatalnie rozpoczęła swojego gema serwisowego - zepsuła smecza, a odpowiedź Radwańskiej zupełnie ją zaskoczyła. Już po chwili Polka miała dwa break pointy i szybko wykorzystała okazję. Na większy opór nasza tenisistka natrafiła w ostatnim gemie. Kvitova obroniła dwie piłki meczowe, ale za trzecim razem już jej się nie udało.

Dzięki zwycięstwu bez straty seta, Radwańska objęła prowadzenie w tabeli grupy białej. Wcześniej, po trwającym trzy godziny i 13 minut pojedynku, Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki pokonała Rosjankę Marię Szarapową 7:6 (7-4), 6:7 (5-7), 6:2.

Do półfinału awansują po dwie najlepsze zawodniczki z każdej z grup.

Po raz pierwszy gospodarzem WTA Finals jest Singapur. Trzy poprzednie edycje odbywały się w Stambule, gdzie w 2012 roku Radwańska osiągnęła swój najlepszy wynik w tych zawodach, docierając do półfinału. Stawką turnieju są nie tylko punkty rankingowe, ale też wielkie nagrody pieniężne - w puli jest 6,5 mln dolarów.

Agnieszka Radwańska (Polska, 6) - Petra Kvitova (Czechy, 3) 6:2, 6:3