Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska odznaczona Krzyżem Komandorskim przez prezydenta Dudę

Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Uroczystość odznaczenia Radwańskiej, która dwa miesiące temu skończyła karierę, odbyła się Pałacu Prezydenckim.

- Przeszła pani do historii polskiego i światowego tenisa. W 2005 r., gdy wygrała pani dla Polski juniorski Wimbledon, gdy była pani prawie dzieckiem, od tego czasu kibicowaliśmy, byliśmy dumni z ogromnych sukcesów w świecie tenisa, ekskluzywnym, przynoszącym wielki splendor. Pani, ale też Polsce jako krajowi, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. O ile pamiętam, to 18 zwycięstw w turniejach z serii WTA Tour - przemawiał prezydent Duda.

Reklama

Po otrzymaniu podpowiedzi od swych współpracowników, szybko się poprawił.

- Ile było tych zwycięstw? 20! O, proszę. Zawsze pięknie reprezentowała pani nasz kraju i rozsławiała Polskę na świecie. Była to wspaniała sportowa kariera, także dla Rzeczypospolitej Polskiej. Reprezentowała pani Polskę na trzech igrzyskach olimpijskich - przypomniał prezydent Duda.

- Poczułem zawód w sercu, gdy usłyszałem, że kończy pani zawodową karierę, ale z drugiej strony uznałem, że rozpoczyna pani nowy etap w życiu - dodał.

Agnieszka Radwańska nie kryła wzruszenia, dziękując za odznaczenie.

- Nigdy się nie spodziewałam, że będę tu stała i odbierała taki order. Jestem zaszczycona. To prawda, to nie koniec kariery, tylko przejście na nowy etap w życiu. Będę starała się reprezentować Polskę jak najlepiej potrafię, tym bardziej po takim oświadczeniu - powiedziała Radwańska.

MB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy