Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska odpadła w drugiej rundzie w Stanford

Szybko zakończył się dla Agnieszki Radwańskiej turniej w Stanford. Polka przegrała już swój pierwszy mecz z reprezentującą USA Varvarą Lepchenko 3:6, 6:3, 4:6.

Rozstawiona z numerem drugim Radwańska odpadła w drugiej rundzie turnieju WTA Tour na twardych kortach w kalifornijskim Stanford (pula nagród 710 tys. dolarów).

Pojedynek zakończony w nocy polskiego czasu trwał ponad dwie i pół godziny. Przy stanie 4:4 w trzecim secie pochodząca z Uzbekistanu Amerykanka "przełamała" serwis krakowianki i objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania.

Radwańska zaliczyła w sumie dwa asy (rywalka żadnego) i trzy podwójne błędy serwisowe (Lepchenko jeden).

Piąta w światowym rankingu Polka, która w pierwszej rundzie miała wolny los, była zdecydowaną faworytką pojedynku z Lepchenko.

Reklama

Wcześniej pięciokrotnie grała z 59. obecnie na światowej liście Amerykanką i za każdym razem zwyciężała - w 2007 oraz dwukrotnie w 2012 i dwukrotnie w 2013 roku (m.in. w Stanford).

Imprezy w Stanford i Waszyngtonie rozpoczynają okres przygotowań tenisistek do czwartej lewy Wielkiego Szlema, czyli US Open (od 25 sierpnia w Nowym Jorku).

25-letnia Radwańska miała dotychczas dobre wspomnienia z zawodów w Stanford. Przed rokiem dotarła do finału, w którym jednak nie sprostała Słowaczce Dominice Cibulkovej. W 2011 i 2012 roku odpadła w ćwierćfinale, a w 2010 grała w półfinale.

W pierwszej rundzie w Stanford wyeliminowana została inna z reprezentantek Polski Paula Kania, która uległa Amerykance Venus Williams 3:6, 2:6.

Wynik meczu 2. rundy:

Varvara Lepchenko (USA) - Agnieszka Radwańska (Polska, 2) 6:3, 3:6, 6:4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama