Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska: Oczekuję dobrego meczu ze Strycovą

Agnieszka Radwańska zagra z Czeszką Barborą Strycovą w półfinale turnieju WTA w Sydney. Polka, trzecia rakieta świata, wygrała wszystkie dotychczasowe mecze z tą rywalką, która zajmuje 19. miejsce w rankingu WTA. 27-letnia krakowianka dzisiaj pokonała Chinkę Ying-Ying Duan 6:3, 6:2, z którą zagrała podczas drugiej kolejnej imprezy.

- Czasami jest tak, że grasz z kimś dwa albo trzy razy z rzędu, jak to miało miejsce w przypadku moim i Caroline Wozniacki w zeszłym roku w Azji, ale jestem zdecydowanie bardziej zadowolona z tego występu, niż z tego w Shenzhenie - powiedziała Radwańska.

Polka w zeszłym tygodniu wygrała z Duan w pierwszej rundzie po trzysetowym boju, podczas którego obroniła trzy piłki meczowe.

- Osiągnęłam tutaj kolejny półfinał, więc jestem zadowolona - przyznała krakowianka która wygrała ten turniej w 2013 roku.

Reklama

W środę w Sydney warunki nie do końca sprzyjały, szczególnie zawodniczkom występującym we wcześniejszych meczach, ćwierćfinał Polki z Chinką był rozgrywany jako ostatni wśród kobiet.

- Rozgrzewałam się o 16.00 (czasu miejscowego - przyp. red.) i wciąż było bardzo gorąco, więc miałam trochę szczęścia, że mój mecz wypadł na wieczór. Oglądałam pierwszy pojedynek i było naprawdę gorąco - zawodniczki zagrały naprawdę niezwykle - mówiła

Rywalką Radwańskiej w czwartkowym półfinale będzie Czeszka Barbora Strycova.

- Jak już mówiłam, ona gra niezwykły tenis i naprawdę jest w formie. W zeszłym roku także grała bardzo dobrze. Oczekuję dobrego meczu i zobaczymy, kto zwycięży - mówiła krakowianka

Pojedynek polsko-czeski zaplanowano nie przed szóstą rano (czasu polskiego - przyp. red.) na korcie centralnym. Transmisja w TVP Sport.

Statystyki przemawiają za naszą tenisistką, która wygrała wszystkie sześć dotychczasowych konfrontacji ze Strycovą.

Liczy się każda złotówka! Wesprzyj Orkiestrę na pomagam.interia.pl

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy