Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska - Jewgienija Rodina 6:1, 6:1 w 1/8 w Tiencinie

Broniąca tytułu Agnieszka Radwańska wygrała w walce o ćwierćfinał turnieju w chińskim Tiencinie z Rosjanką Jewgieniją Rodiną 6:1, 6:1. Magda Linette natomiast przegrała z Alison Riske z USA 3:6, 6:7, (2-7).

W ćwierćfinale Radwańska zmierzy się ze Shuai Peng (Chiny).

Rozstawiona w turnieju z numerem 1. Radwańska wygrała do zera gema otwierającego, a już w drugim przełamała 103. w rankingu światowym Rodinę, wykorzystując pierwszego break-pointa.

Po raz drugi nasza zawodniczka przełamała rywalkę na 5:1 po długim i wyrównanym gemie. Chwilę później zapisała na swoim koncie pierwszego seta po 25 minutach gry.

Radwańska od przełamania rywalki rozpoczęła drugą partię, a potem błyskawicznie podwyższyła na 2:0, wygrywając gema do 15. W trzecim znów przełamała rywalkę.

Reklama

W czwartym gemie trwała walka na przewagi, z której zwycięsko wyszła Polka, kończąc go asem serwisowym.

Rosjance następnie udało się utrzymać własny serwis, ale na więcej nie było ją stać.

Kolejne dwa gemy padły łupem Radwańskiej, choć w siódmym Rodina zdołała jeszcze obronić dwa break-pointy, ale ostatecznie po godzinie i pięciu minutach to 27-letnia krakowianka zapewniła sobie występ w ćwierćfinale.

Linette przegrała pierwszego seta z Riske 3:6. Polka aż trzy razy przegrywała w tej partii własne podanie, podczas gdy sama tylko raz przełamała Amerykankę.

Riske w dziewiątym gemie wykorzystała pierwszą piłkę setową.

Linette obiecująco rozpoczęła drugiego seta, wykorzystując drugiego break-pointa. Amerykanka szybko jednak odrobiła stratę, zapisując na swoim koncie kolejnego gema.

W ósmym gemie to Riske przełamała podanie poznanianki, ale Polka natychmiast zrewanżowała się tym samym, pozostając jeszcze w meczu (4:5.).

O wyniku w tym secie zadecydował ostatecznie tie-break. W nim lepsza była Amerykanka, wygrywając go 7-2.

Wyniki meczów 1/8 finału:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1.) - Jewgienija Rodina (Rosja) 6:1, 6:1

Magda Linette (Polska) - Alison Riske (USA) 3:6, 6:7 (2-7)

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska | Magda Linette | Tiencin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama