Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska - Jelina Switolina 6:1, 7:6 (3) w finale turnieju w New Haven

Agnieszka Radwańska wygrała 6:1, 7:6 (3) z Jeliną Switoliną w finale turnieju tenisowego WTA Tour na kortach twardych w amerykańskim New Haven (pula nagród 695,9 tys. dol.). Polka triumfowała po raz 19. w turnieju rangi WTA w karierze.

Dla Agnieszki był to już 26. finał w karierze w turnieju rangi WTA. Z kolei Ukrainka walczyła o piąty tytuł w karierze.

Switolina zajmuje 23. miejsce w światowym rankingu i w imprezie była rozstawiona z "10". Radwańska wcześniej grała z Ukrainką dwukrotnie, wygrywając za każdym razem.

Turniej WTA w New Haven był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym US Open.

Pierwszy set bez historii. Najlepsza polska tenisistka zupełnie zdominowała przeciwniczkę i wygrała pięć pierwszych gemów, a w szóstym miała dwie piłki setowe. Rywalka wybroniła się jednak dzięki serwisowi, ale już po chwili Radwańska miała trzecią piłkę setową i tym razem Ukrainka zagrała dropszota w siatkę. Pierwsza partia trwała jedynie dwa kwadranse.

Reklama

Choć Switolina grała coraz pewniej (wygrała dwa pierwsze gemy drugiego seta), to w trzecim Radwańska odrobiła stratę przełamania, oddając rywalce tylko punkt. Ukrainka przegrała również kolejnego gema, ale mimo problemów w piątym - utrzymała prowadzenie.

Krakowianka doskonale spisała się przy własnym podaniu - nie straciła punktu, kończąc gema asem serwisowym! W następnym gemie, "Isia" przełamała rywalkę i po raz pierwszy w drugim secie, objęła prowadzenie (4:3).

Chwilę później, Radwańska pozwoliła jednak przełamać się Ukraince i ponownie był remis. Dziewiąty gem przybliżył Polkę do zwycięstwa - ponownie przełamała Switolinę i była o gema od tytułu. 23. rakieta świata nie poddała się jednak łatwo i również doprowadziła do przełamania i remisu (5:5). Kolejny gem przyniósł najładniejszą wymianę meczu, którą wygrała krakowianka, ale w całym gemie triumfowała Ukrainka.

Podwójny błąd serwisowy i kilka drobniejszych pomyłek "Isi" nie przeszkodziły jej doprowadzić do tie-breaka w drugim secie. W nim, Radwańska triumfowała 7-3.

Triumf w New Haven był 19. zwycięstwem Radwańskiej w turnieju WTA.

Turniej WTA w New Haven - Finał:

Agnieszka Radwańska (Polska) - Jelina Switolina (Ukraina) 6:1, 7:6 (3)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje