ZKŻ pierwszym rywalem Unii Leszno

W niedzielę Unia Leszno rozegra pierwszy przedsezonowy sparing. Rywalem "Byków" będzie pierwszoligowy zespół ZKŻ Kronopol Zielona Góra.

Początkowo "Byki", które na tor wyjechały już pod koniec lutego, w niedzielne popołudnie miały zmierzyć się z ekipą RKM Rybnik. Z uwagi na brak treningów, zespół pod wodzą Czesława Czernickiego wycofał się z udziału w sparingu. Działacze Unii do rywalizacji w pierwszym meczu kontrolnym zaprosili zielonogórzan, choć w szeregach ZKŻ Kronopol do tej pory jedynie Grzegorz Walasek i Rafał Okoniewski jak na razie mieli kontakt z motocyklem.

Reklama

Dlatego też zielonogórzanie skorzystają z gościnności stadionu im. Alfreda Smoczyka. ZKŻ Kronopol pojawi się w Lesznie już w piątek i sobotę. Działacze obu klubów liczą na to, że po dwóch treningach jeźdźcy z myszką "Miki" na plastronach będą gotowi do rozegrania sparingu. - Będą to dla naszych żużlowców pierwsze jazdy po wyjątkowo długiej, zimowej przerwie. Chcielibyśmy po dwóch treningach zmierzyć się z Unią Leszno w meczu sparingowym, ale bardzo na luzie, bez żadnego nacisku na wynik - przyznał szkoleniowiec ZKŻ Kronopol, Aleksander Janas.

Początek niedzielnego spotkania zaplanowano na godzinę 15.00.

Justyna Niećkowiak

Dowiedz się więcej na temat: Leszno | Unia Leszno

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama