Włókniarz Częstochowa - walka o srebro

W tym sezonie działacze Włókniarza Częstochowa mają tylko jeden cel. Chcą aby ich zespół uplasował się w pierwszej trójce DMP.

Słowa te wydają się brzmieć asekuracyjnie, bowiem "Lwy" w tym sezonie prawdopodobnie stać będzie na więcej.

Reklama

Przerwa zimowa zmieniła nieco oblicze częstochowskiego zespołu. Po kilku sezonach spędzonych na " obczyźnie" do drużyny powrócił wychowanek tego zespołu, Sebastian Ułamek, który ma być jednym z liderów zespołu.

Pozostała na kolejny sezon bardzo dobra obcokrajowców, Sullivan, Jonsson i jeśli do tego dodamy startującego z polskim obywatelstwem Runę Holtę oraz Grzegorza Walaska to tworzy się skład zespołu, który praktycznie z każdym rywalem będzie w stanie nawiązać walkę.

Niepokojący jednak może wydawać się przed sezonem aspekt finansowy. Po raz kolejny bowiem drużyna straciła sponsora tuż przed rozpoczęciem sezonu. Firma Candela stwierdziła bowiem iż nie będzie w stanie przekazywać drużynie środków w takiej wysokości jak miało to miejsce przed rokiem. Wydaje się jednak iż jeżeli włodarze klubu zadbają o płynność finansową, a zawodnicy utrzymają formę z poprzedniego zespołu to kibice będą mogli pod koniec sezonu cieszyć się z sukcesu. Po cichu bowiem mówi się iż częstochowian tym sezonie wyprzedzić może jedynie naszpikowany gwiazdami i finansami zespół z Torunia.

Przypuszczalny skład

Jonsson

Sullivan

Holta

Ułamek

Walasek

Pietraszko

Jurczyński

Rez. Pietrzyk

Wady zespołu

Bez wątpienia główną wadą będzie młodzież, która nie ma zbyt dużego doświadczenia ligowego. Cały czas bowiem nie wiadomo czy plastrom Włókniarza ubierze ostatecznie Zbigniew Czerwiński.

Atuty zespołu

Obecność czwórki: Jonsson, Sullivan, Ułamek, Holta - każdego z tych zawodników stać aby zostać liderem zespołu.

Zdaniem trenera

Andrzej Jurczyński - Nie zakładamy sobie przed sezonem medali. Pojedziemy na miarę możliwości, ale ja bardzo chciałbym wywalczyć srebrny medal. Na to nas stać.

Szanse na mistrzostwo: 5

Dowiedz się więcej na temat: jonsson | Częstochowa | srebro | srebro | Włókniarz Częstochowa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama