Ważny rok Miesiąca

Paweł Miesiąc - żużlowiec Marmy PF Rzeszów - został wybrany najlepszym sportowcem Polski południowo-wschodniej.

- Zwycięstwo dla mnie było sporym zaskoczeniem. Liczyłem na miejsce w pierwszej 10, ale zwycięstwa nie spodziewałem się - mówi. - Pawłowi należało się to wyróżnienie. Żaden ze sportowców w naszym regionie nie sięgnął po tyle sukcesów, które mają swoją wymowę. Osiągnął świetne rezultaty na arenie międzynarodowej oraz na podwórku krajowym - ocenia prezes Marmy, Marta Półtorak. Miesiąc został drugim żużlowcem w historii plebiscytu, który sięgnął po pierwszą nagrodę. Wcześniej tylko Florian Kapała (drużynowy mistrz świata oraz indywidualny mistrz Polski 1961 rok) pokonał wszystkich konkurentów.

Reklama

Miesiąc w zbliżającym się sezonie zadebiutuje w roli seniora. - Nie boje się wyzwań i postanowiłem, że będę jeździł w ekstralidze - mówi Miesiąc. - Uważam, że poziom między ekstraligą, a pierwszą ligą nie jest duży. Na obu frontach startują bardzo dobrzy zawodnicy - twierdzi. - Cieszę się, że Paweł podjął wyzwanie startów w ekstralidze. My jako klub staramy się pomagać zawodnikowi jak umiemy - zapewnia Półtorak. - Niewątpliwie przeskok jest duży, co udowodniły przypadki wielu innych żużlowców. Paweł musi jeszcze z większą uwagą przykładać się do swoich obowiązków. Mam nadzieję, że przejście do grona seniorów odczuje jak najmniej boleśnie - dodaje prezes.

Tymczasem Miesiąc nie wziął udziału w zgrupowaniu drużyny we włoskim Lovingo w drugiej połowie lutego. Zawodnik nie ukrywał, że powodem była chęć uczestniczenia w galach sportowych, w których został wyróżniony. - Taka okazja może więcej się nie powtórzyć - tłumaczy. - Czas wykorzystałem równie pożytecznie tutaj na miejscu. Regularnie ćwiczę w hali i biegam w terenie. Wkrótce chciałbym pojeździć na crossie. We Włoszech jedynie miałbym lepsze warunki do jazdy na nartach - analizuje.

Sezon dla drużynowego mistrza świata zapowiada się bardzo bogaty. - Podpisałem kontrakt z Dalakraft Avesta. Szwedzi nie gwarantują określonej liczny meczów. Będę powoływany na podstawie mojej formy. Poza tym wystąpię w lidze rosyjskiej, ale jeszcze nie ustaliłem szczegółów, dlatego nie chciałbym więcej o tym mówić. Wzorem lat ubiegłych podtrzymuje starty w turniejach na Węgrzech. Sprzęt będzie przygotowywał miejscowy mechanik, pan Ryszard Piela. Będę dysponował trzema kompletnymi motocyklami oraz dwoma silnikami treningowymi. Wszystkie marki GM - kończy Miesiąc.

Paweł Miesiąc w pigułce:

Pseudonim:

Łełek

Data urodzenia:

27.04.1985

Wychowanek:

Stal Rzeszów

Kluby:

Marma Rzeszów

Team DalaKraft Avesta (Szwecja)

Największe osiągnięcia:

- 2 miejsce w SK (2005)

- 5 miejsce w finale IMŚJ (2006)

- Drużynowy Mistrz Świata Juniorów (2006)

- Złoty medal MDMP (2006)

- Złoty medal MMPPK (2006)

Grzegorz Drozd

Dowiedz się więcej na temat: żużlowiec | Rzeszów

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje