Unia Leszno - Miejsce w czwórce

W ostatnich sezonach zespół leszczyńskiej Unii przeważnie bronił się przed spadkiem z ekstraligi. W tym sezonie sytuacja ma się odmienić.

Po pozyskaniu Rafała Okoniewskiego i Sebastiana Ułamka, Unia jest jednym z głównych kandydatów do wywalczenia miejsca na podium. Przerwę zimową działacze Unii spędzili na wzmacnianiu składu. Sporym zaskoczeniem okazał się powrót w rodzinne strony Rafała Okoniewskiego, który zrezygnował ze startów w Gorzowie. Prawdziwym hitem okazało się jednak zakontraktowanie Sebastiana Ułamka, który ma być krajowym liderem zespołu. Wsparcie tych zawodników Krzysztofem Kasprzakiem, Balińskim, Rempałą i niezawodnym Adamsem ma się okazać w tym sezonie receptą na sukces. Czy taki będzie? O tym przekonamy się w październiku. Jednak już teraz można bez cienia wątpliwości stwierdzić, że leszczyńskich kibiców czekają nie lada emocje. Nie muszą raczej się martwić czy ich pupile utrzymają się w lidze, tylko czy poradzą sobie teraz w walce o medale?

Reklama

Przypuszczalny skład zespołu:

Leigh Adams ( 9,75)

Ales Dryml ( 6,59)

Rafał Okoniewski ( 7,13)

Damian Baliński ( 6,27)

Sebastian Ułamek ( 8,71)

Krzysztof Kasprzak ( 2,50)

Razem: 41.75

Ostatnie sezony:

1999 - V

2000 - VII

2001 - VII

Przybyli: Okoniewski ( Pergo), Ułamek ( Atlas)

Szanse według trenera:

Jan Krzystyniak - Z pewnością przystępujemy w silniejszym składzie niż przed rokiem. Chcielibyśmy wywalczyć awans do pierwszej czwórki i wierzę, że to nam się uda. Chcielibyśmy aby Unia powróciła do lat swojej świetności.

Zdaniem zawodnika:

Jacek Rempała - Zespół jest w stanie nawiązać walkę z każdym rywalem. Chciałbym wywalczyć z zespołem miejsce medalowe i wierzę, że to będzie możliwe. Osobiście będę chciał wywalczyć sobie stałe miejsce w składzie i wierzę, że ten sezon będzie dla mnie lepszy od poprzedniego.

Atuty zespołu:

Unia w tym sezonie jest mocniejszym zespołem niż w latach poprzednich. Zdaniem kibiców o sukcesie zespołu powinna zadecydować jazda czwórki zawodników - Adams, Baliński, Ułamek, Okoniewski. Jeśli nie będą zawodzili, a w dalszym ciągu prawidłowo będzie rozwijał się talent Krzysztofa Kasprzaka to zespół bez większych problemów powinien plasować się w górnej połówce tabeli.

Wady zespołu:

Głównym atutem Unii był dotychczas fakt iż opierała się na własnych wychowankach. Po dojściu Ułamka, Okoniewskiego może okazać, się że niektórzy zawodnicy sukcesy indywidualne będą przedkładali nad sukces całego zespołu.

Szanse na mistrzostwo

Skala (1-6)

4

Dowiedz się więcej na temat: Leszno | Unia Leszno

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje