Tomasz Gollob: Cel - finał A w Cardiff

Już pojutrze w walijskim Cardiff rozegrana zostanie kolejna runda tegorocznych mistrzostw świata na żużlu. Po pierwszych zawodach rozegranych w Berlinie na czele stawki jest Tomasz Gollob. Czy przodownictwo w tabeli utrzyma również po turnieju w Cardiff?

Na to pytanie odpowiedź jest bardzo trudna. Gollob nie ukrywa, że ewentualne drugie zwycięstwo stworzyłoby mu duży komfort, ale jest jednocześnie przekonany o tym, że zwycięzcą sobotniego turnieju może być każdy z 23 rywali. - Jadę do Cardiff z nadzieją, że awansuję do finału A. Taki jest mój plan. Jak to wszystko wyjdzie w praniu, przekonamy się w sobotę. Pewną niewiadomą stwarza kolejny sztuczny tor, ale jestem dobrej myśli.

Reklama

Gollob ostatnie dni poprzedzające turniej GP spędził w Bydgoszczy. Zrezygnował nawet z występu w lidze szwedzkiej, w tym samym czasie relaksował się grą w tenisa na kortach bydgoskiej Polonii. - Wszystko podporządkowałem jednej rzeczy. Chcę wywalczyć tytuł mistrza świata.

Oprócz Golloba w zawodach wystartuje dwóch Polaków - Piotr Protasiewicz i Grzegorz Walasek, który zastąpi kontuzjowanego Petera Karlssona. Protasiewicz zapowiada, że tym razem będzie się starał wypaść lepiej niż Berlinie i awansować do turnieju głównego. Dla Walaska występ przyszedł dość niespodziewanie i zawodnik nie ukrywa, że może być ciężko o dobry wynik.

- Kilka dni temu dowiedziałem się, że wystąpię i trudno w pośpiechu idealnie się przygotować. Mam nadzieję, że pokażę się z dobrej strony - twierdzi Walasek. Do faworytów turnieju zaliczyć należy również Szweda - Rickardssona oraz Amerykanów, Hamilla i Hancocka. Z ? dzikimi kartami? wystąpią Anglicy - Scott Nicholls oraz Martin Dugard, który zapowiada zakończenie kariery i tym występem żegna się z mistrzostwami świata. Kibiców interesuje również postawa największych niespodzianek GP w Berlinie - Pedersena i Gustafssona. Czy tym razem po raz drugi zadziwią kibiców?

GP Walii , Cardiff 9.06.2001

Lista startowa

Tomasz Gollob

Nicki Pedersen

Tony Rickardsson

Grzegorz Walasek

Todd Wiltshire

Leigh Adams

Ryan Sullivan

Greg Hancock

Brian Andersen

Carl Stonehewer

Matej Ferjan

Mark Loram

Billy Hamill

Jason Crump

Piotr Protasiewicz

Niklas Klingberg

Chris Louis

Andy Smith

Mikael Karlsson

Rune Holta

Jimmy Nilsen

Henrik Gustafsson

Martin Dugard

Scott Nicholls

Dowiedz się więcej na temat: finał | gollob | Cardiff | Tomasz Gollob

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje